Köylerine gözyaşlarıyla veda ettiler

Van'da yaşanan depremlerden etkilendiği için ailesiyle köyden Mersin'e göç etmek zorunda kalan Şahin Karatekin, ''Çok zor durumdayız. Soğukta çocuk çoluk hepsi perişan oldu. Rüzgar nereye sürüklerse oraya gideceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 16.11.2011 - 15:51

Köylerine gözyaşlarıyla veda ettiler

Van'da yaşanan depremlerden etkilenen, son olarak 14 Kasım'daki 5.2 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan merkeze bağlı Mollakasım köyünde yaşayanlar normal hayata adapte olmaya çalışıyor.

Köyde doğup, büyüyen, ancak yaşanan depremler sonrası büyük bir motivasyon bozukluğu yaşayan Şahin Karatekin, eşi ve 2 çocuğuyla bölgeden ayrılmaya karar verdi. Otomobiline en fazla ihtiyaç duyabileceği birkaç eşyayı yükleyen Karatekin ailesi, köyden gözyaşları içinde ayrıldı.

Karatekin, ''Yerimiz yurdumuz mahvoldu. Evlerimiz yıkıldı. Çok zor durumdayız. Soğukta çocuk çoluk hepsi perişan oldu. Şu anda Mersin'e gitmeyi düşünüyoruz. Rüzgar nereye sürüklerse oraya gideceğiz'' dedi.

Köyde hayvancılık yapan Veysel Çinkılıç ise deprem sırasında uyuduklarını, sarsıntıyı hissettikleri anda kaldıkları prefabrikten çıktıklarını söyledi.

Hüsniye Çankılıç da, depremi çok şiddetli hissettiklerini ifade ederek, ''Ailece dışarıya çıktık, ne yapabiliriz? Elden ne gelir ki? Hiçbir şey'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...