Nizip ilçesine bağlı Sarıkoç köyü sakinleri, Başbakan Erdoğan'ın çağrısı üzerine köylerini büyük Türk bayraklarıyla süsledi.

Başbakan Erdoğan'ın bayrak asma çağrısı üzerine köydeki çok sayıda vatandaş evlerinin pencere ve balkonlarına Türk bayrağı astı.

Ayrıca 96 metrekarelik bir Türk bayrağı da köy odasının dış cephesine asıldı. Köylüler, ayrıca köyün en yüksek tepesine diktikleri 14,5 metre yüksekliğinde direkte de Türk bayrağı dalgalandırdı.

Köy Muhtarı Hasan Naim, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın çağrısı üzerine evlerini Türk bayraklarıyla süslediklerini söyledi.

Aynı zamanda 96 metrekarelik Türk bayrağı hazırladıklarını da ifade eden Naim, "Başbakanımızın tavsiyesine uyarak şehit kanıyla yoğrulmuş bayrakları köyümüzde en iyi şekilde dalgalandırıyoruz. Ancak 96 metrekare olan bayrağımıza uygun bir direk bulamadık, bu nedenle geçici olarak köy meydanında bulunan köy odasının dışına astık. Eğer bu konuda bizlere destek veren olursa bu dev bayrağımızı da en yüksek tepede dalgalandırmayı istiyoruz. Ayrıca, bir diğer büyük bayrağımızı da köyün en yüksek tepesine yani tüm Barak köylerinin görebileceği yere dikerek en güzel şekilde dalgalanmasını sağladık" dedi.