Köylülerin tepkisi

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi Kızılcaterzi köyünde kurulması düşünülen doğalgaz çevrim santraline karşı çıkan köylüler, bilgilendirme amacıyla toplantı düzenlemek isteyen şirket yetkililerine tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı 23.05.2011 - 17:43

Sarp Elektrik Üretim A.Ş tarafından Kızılcaterzi köyünde kurulması planlanan santral ile ilgili köy kahvesinde düzenlenen bilgilendirme toplantısı köylülerin ve çevreci grupların tepkisine neden oldu.

Tepkilere rağmen Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş Proje Müdürü Sedef Polat, kurulacak santral ile ilgili slayt eşliğinde bilgi verdi. Santralin çevreye zarar vermeyeceğini söyleyen Polat, doğalgaz çevrim santralinin toprağı, havayı ve suyu olumsuz etkileyeceği yönündeki açıklamaların gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri de  Kızılcaterzi köyü sakinlerine destek verdi.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı toplantı olaysız sona erdi.Bölge belediyeleri adına açıklama yapan Şarköy Belediye Başkanı Altınok, santralin zararlı olup olmadığının araştırılacağını ve konuya ilişkin köylülere bilgi verileceğini bildirdi.

Altınok, bölge belediye başkanları ile birlikte Ankara'ya giderek ilgili bakanla görüşeceklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...