Ergenekon kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan MİT Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’nun Odatv’ye verdiği öne sürülen MİT’e ait gizli belgelerden bazılarının başlıkları belli oldu.

İlişkili Haberler


Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün Kozinoğlu’na savcılık sorgusunda yönelttiği sorulara göre Odatv’de yapılan aramada MİT’in Gülen cemaati konusunda hazırladığı raporlar, PKK’nın yurtdışı faaliyetleri konusunda ‘Gizli’ ibareli belgeler, TSK’ya ait ‘Gizli ve Kişiye Özel’ ibareli Batı İnceleme Grubu İnceleme Sonuçları gibi çok sayıda evrak bulundu.

Bu belgelerin yer aldığı bilgisayardaki klasörlere ‘KOZİNOĞLU3’ adı verilmişti. Bir word belgesi ise ‘koz’ koduyla kaydedilmişti.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre; bu belgeler tek tek sorulan Kozinoğlu belgeleri Odatv’ye verdiği suçlamasını reddetti. “Ben bu şahısları tanımıyorum. Hiçbir belge vermedim. Bende Afganistan ve Pakistan bölgesine ait belgeler var, o bölgede çalıştığım için. Bizde başka bölümlere girerek belge alınamaz, o belgeler nereden çıktıysa yazıcısı bellidir. Her koridorda kamera vardır, bizim koridorlara girmemiz yasaktır. Birimler arası geçiş yasaktır.”

Savcılık sorgusunda Kozinoğlu’na başlıkları sıralanan belgeler şöyle: