Kozinoğlu’nun kalp damarları tıkalıymış

Kalp krizi sonucu öldüğü açıklanan odatv davasının tutuklu sanığı eski MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun kalp damarlarından üçünde tıkanıklık tespit edildi.

14.11.2011 - 14:49

Kozinoğlu’nun kalp damarları tıkalıymış

Odatv davası kapsamında tutuklu blunduğu cezaevinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren eski MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nun Adli Tıp’taki ön otopsi raporu tamamlandı.

Rapora göre kalp damarlarından üçünde yüksek oranda tıkanıklık belirlendi kesin ölüm sebebi ise otopsi raporunun tamamlanmasının ardından belli olacak.

Bu arada, emekli binbaşı eski MİT'çi Kaşif Kozinoğlu için yarın Selimiye Camii'nde tören düzenlenecek. Kozinoğlu'nun cenazesi daha sonra Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir dönem MİT Dış Operasyonlar Daire Başkanlığı görevini yürüten Kozinoğlu, terör örgütü üyeliği ve devletin gizli belgelerinin sızdırmaktan suçlanıyordu.

Kozinoğlu, daha önce de Alaattin Çakıcı’nın yargılandığı bir davada dönemin Yargıtay Başkanı Erarslan Özkaya ile görüşme yaptığı ve dava sürecini etkilemeye çalıştığı suçlamasıyla 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...