Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Zonguldak Şubesi'nin Alaborina Restorant'da verdiği yemekte bir konuşma yaptı.

Küçükali, ''Vatandaşların dini vecibelerini daha rahat yapabilmelerini sağlamak amacıyla bu yıl ilk kez kurban bağışlarının kredi kartına 4 taksitle yapılması uygulaması başlatacağız'' dedi.

Küçükali, "Vatandaşlar '168' ücretsiz Kızılay çağrı ve bağış hattından tüm bankalardaki ortak bağış hesabından www.kizilay.org.tr adresinden ya da Türk Kızılayı'nın ülke genelindeki 700'ü aşkın şubesinden makbuz karşılığı bağışta bulunabilecekler. Bu yıl bir kurban bedeli 275 lira olarak belirlendi'' dedi.

OLUMSUZ GÖRÜNTÜLER!
Küçükali, 2006'da Türk Kızılayı'nın, ''Türkiye İyilikte Birleşiyor'' Kurban Bağış Kampanyası ile büyük şehirlerde yaşanan olumsuz görüntülerin önüne geçeceğini söyledi.

Sokaklarda travmatik görüntüleri engellemek için kurbanların Türk Kızılayı'nın 'Kurban Taahhüdü'nde veterinerler tarafından seçileceğini, hijyenik koşullarda, sertifikalı kasapların Et ve Balık Kurumu kombinalarında din görevlilerinin duaları ile kesileceğini anlatan Küçükali, ''Tüm bu işlemler noterler huzurunda gerçekleştirilip tasdik edilmesinin ardından kurum tarafından kavurma yapılarak 800 gramlık kutularda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak" şeklinde konuştu.

GIDA YARDIMI VE KURBAN ETİ DAĞITIMI
Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi 5 bin aileye gıda yardımında bulunulmuş olacağını anlatan Küçükali, şöyle devam etti:

''Türk Kızılayı, Ramazan'da Türkiye genelindeki 11 aşevinden günde yaklaşık 30 bin kişiye iftarlık ve sahurluk sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor. Bankalardaki ortak bağış hesaplarından zekatlar kabul edilirken, SMS yoluyla da GSM operatörlerinden 2868 nolu hesaplara bağış da yapılabilecek.''