Kuaförde 'cinsel saldırı' iddiası

Bahçelievler'de bir müşterisine yönelik cinsel saldırı teşebbüsünde bulunduğu öne sürülen kuaförün yargılanmasına devam edildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanığın 10 ile 18 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

07.04.2011 - 15:13

Kuaförde 'cinsel saldırı' iddiası

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık A.S.E. ve avukatı Kemal Özdemir katıldı. Duruşmada, mağdur G.A. ile avukatları Eren Keskin ve Yasemin Öz de hazır bulundu.        

Duruşmada savunması alınan A.S.E, 20 yıldır esnaf olduğunu, 10 yıldır da aynı yerde kuaförlük yaptığını belirtti.        

G.A'nın saç bakımı için kendisine yılda 2-3 kez geldiğini söyleyen A.S.E, şunları söyledi:        

''G.A'nın ailesini de tanırım, saç bakımı için bana gelirler. Olay günü saat 19.30 sıralarında dükkana geldi. Saçlarına balyaj yaptım. Saçlarının bir kısmını usturayla kazımamı istedi, onu da yaptım. Saç bakımı sırasında saçları ovalamak gerekir. Bu işlemi yaptığım sırada, 'Omuzlarım ağrıyor, masaj yapar mısın?' diye sordu. Ben de yapacağımı söyledim. Dans edip yorulduğunu anlattı. Eğer isterse sırt masajı yapabileceğimi de söyledim. İçeride küçük bir ağda odamız var. Kendisinin odaya girmesinin ardından 3 dakika sonra ben odaya girdim. 5 dakika kadar masaj yaptıktan sonra ayaklarına masaj yapabileceğimi söyledim. 10-15 dakika daha masaj yaptım. Sonra dışarı çıkmamı istedi.''        

Ağda odasından çıktıktan sonra G.A'nın saç işlem salonuna geldiğini söyleyen A.S.E, ''Kendisinden ücreti istediğimde 'Sonra seninle hesaplaşırız' dedi. Ben de ücretimi tekrar istedim. Paraya ihtiyacım vardı. Oğlum epilepsi hastasıdır. Ayrıca bu işlemler sırasında yanımda manikürcü olarak çalışan bir arkadaş ve müşteri vardı. Suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum'' diye konuştu.        

Mağdur avukatı Eren Keskin, sanıktan olayın gerçekleştiği sırada kuaför dükkanının kapısını kilitleyip kilitlemediğinin sorulmasını istedi.       

KARALAMA KAMPANYASI İDDİASI
A.S.E. de dükkanın kapısını kilitlemediğini belirterek, ''Ben çevremde sevilen bir esnafım. Hakkımda karalama kampanyası yapıldı. 250 lira için bu durumun olması olağan değil. Daha önce de Bahçelievler'de benim hakkımda kağıt dağıtılmış, karalama kampanyası yapılmıştır'' dedi.        

Avukat Keskin, müvekkilinin üniversite mezunu profesyonel dansçı olduğunu, herhangi bir berber dükkanında masaj yaptırmasının olanaksız olduğunu kaydederek, ''Ayrıca müvekkilimin herhangi bir karalama kampanyasına alet olduğu iddiasını kabul etmiyoruz. Kuaför dükkanın yanındaki okulun MOBESE kayıtlarından sanığın yalnız olup olmadığı da öğrenilebilir'' diye konuştu.        

Mahkeme heyeti, tanıklar dinlenildikten sonra keşif yapılıp yapılmayacağı konusunda karar oluşturulacağını belirterek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.        

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, A.S.E'nin 27 Eylül 2010 tarihinde mağdur G.A'ya yönelik cinsel saldırıya teşebbüs ettiği belirtiliyor. İddianamede, sanığın ''nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs'' suçundan 10 ile 18 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...