Küçük dev GF1 nihayet Türkiye’de

Kompakt profesyonel makineler arasında liderliğe oynayan Panasonic GF1 Türkiye'de de pazara sunulacak.

13.04.2010 - 12:34

Küçük dev GF1 nihayet Türkiye’de

Yarı-profesyonel ve profesyonel fotoğraf makineleri alanında son beş yılda çok büyük ilerleme kaydeden Panasonic, yürek hoplatan taze ürünü GF1’i Mayıs’ta Türkiye’ye getirmeye karar verdi.

Neredeyse profesyonele yakın sonuçlar üretebilen 12.1 megapiksellik DMC-GF1, usta fotoğrafçıların sürekli elinin altında tutacağı hafif ve kaliteli bir seçenek olma iddiasında.Avrupa ve ABD’de 2009 sonuna doğru piyasaya sürülen makine, Panasonic’in Micro Four Thirds sistem standardını kullanan gelişmiş dijital değiştirilebilir lens özelliğine sahip.

1280 x 720 yüksek çözünürlükte uzun süreli video kaydedebilen cihaz başka audio-video cihazlarla ağ iletişimi kurabiliyor. Masaüstü bilgisayarlarla uyumu da haliyle üst düzeyde.

Saniyede 60 kareye kadar full-time Live View görüntü sağlıyor ve görüntüleri en ince ayrıntısına dek yakalayabilme yeteneğine ek olarak zengin gri tonlamalarıyla fotoğrafa derinlik katıyor. Gelişmiş LSI teknolojisi, özel renklerde meydana gelen kumlanmayı ve ışığın yarattığı noise etkisini azaltıyor. Böylece yüksek ISO değerlerinde görece daha iyi kareler elde etmek mümkün.

Değiştirilebilir objektif ve manuel ayarlar gibi SLR özelliklerinin yanı sıra, elbette kompakt makinelerdeki ön ayarlı sahne modları, titreşim engelleyici, yüz algılama vs gibi ‘hazırlop’ çekim seçenekleri de mevcut. Makinede yr alan Lumix lens setinin, firmanın sık sık kullandığı Leica lenslerden de hiç aşağı kalır yanı yok. DMC-GF1’in 20mm objektifiyle birlikte Türkiye satış fiyatı KDV dahil 2,299 TL olarak açıklandı.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...