Etkinlik yaşı: 2+

Çeşitli malzemelere ulaşabileceği ve istediğinde rahatlıkla çalışma yapabileceği bu alan, bir atölye odası veya sadece küçük bir atölye köşesi olabilir. Bu alanda duvarı ve/veya yeri kağıtlarla kaplayarak, çocuğunuzun yapıştırarak ve boyayarak özgürce yaratmasına imkan sunabilirsiniz.

Bu çalışmada farklı kalınlıkta fırçaları kullanarak akrilikle de çalışabilir. Çocuğunuz çeşitli renkte ve boyutta malzemeleri istediği gibi bir araya getirerek, boyayarak kendi kompozisyonlarını oluşturabilir. Bu çalışmasını saklayıp çocuğunuzun sonra devam edebileceği bir resim geliştirmesine imkan sağlayabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz malzemeler:

Büyük boy (en az 70x100cm) kağıt veya karton.
Çeşitli doku ve boyutlardaki renkli kağıtlar.
Kuru boya, pastel, akrilik boyalar.
Farklı kalınlıklarda kağıt/maskeleme bantları.
Makas
Farklı boylarda fırçalar
Boya ve su kapları.

Püf noktalar:
Çocuğunuza, ortaya çıkan sonuçla değil, yaşadığı süreçle ilgili motivasyonda bulunabilirsiniz. Böylece, çocuğunuzun malzemelerin, renklerin ve biçimlerin farklı imkanlarını keşfetmesine destek olabilirsiniz. Çocuk yaşı küçüldükçe çalışma kağıdını büyütmenizi öneririz. Bu çalışma bir çok çalışmayı içinde barındırabilir. Küçük kağıtlara yaptığı işleri de bu büyük kağıda yapıştırıp resmine devam edebilir.
Tüm malzemeler büyük kırtasiyelerden temin edilebilir. Büyük boyutta kağıt veya karton bulamazsanız, elinizdekileri bantla birleştirerek de büyük bir yüzey elde edebilirsiniz.

Çizgi Çocuk Atölyesi