Küçük Enes, yasak ilişkiye kurban gitmiş

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde kaybolduktan 6 gün sonra çuvalla gömülmüş halde cesedi bulunan 6 yaşındaki Enes'in yasak ilişkiye kurban gittiği ortaya çıktı.

DHA 07.07.2015 - 04:05 | Son Güncelleme : 07.07.2015 - 05:37

Enes Tosun.jpg

Tuzluca ilçesinin Güllüce Köyünde Metin-Bahar çiftinin 6 yaşındaki oğulları Enes Tosun, 29 Haziran günü oynamak için çıktığını evine bir daha dönmedi.

Ankara’dan getirilen özel ekip ve kadavra köpeklerinin 4 Temmuz günü yaptığı aramada Enes Tosun’un cansız bedeni, bitişiklerindeki evin bahçesinde çuvalla gömülmüş halde bulundu. Cinayetle ilgili akrabaları gözaltına alındı. 3 çocuk annesi G.T. jandarmadaki ilk ifadesinde evlerine gelerek oyun oynayan Enes’i yaramazlık yaptığı için ittiğini ve çocuğun kafasını duvara çarpınca bayıldığını, bunun üzerine korkup bahçeye gömdüğünü söyledi.

G.T., eşi ve kayınbiraderi ile akrabaları olan A.T. Tuzluca Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından saat 19.00 sularında adliyeye çıkarıldı.

G.T. savcılıktaki ifadesinde eşinin çobanlık yaptığını, akrabaları olan A.T. ile gönül ilişkisi bulunduğunu, olay günü Enes’in kendi çocuklarıyla oynamak için açık olan kapıdan eve girdiğini bildirdi. İfadesinde Enes’in kendisi ve sevgilisini yatakta yakaladığını anlatan G.T. bunun üzerine A.T.’nin çocuğu yakalayıp yazmayla boğduğunu ileri sürdü.

GT.., A.T.’nin Enes’i öldürdükten sonra kabloyla el ve ayaklarını bağlayıp “Geri dönüş yok. Ben çıkıyorum. Sen gerisini hallet” dediğini, bunun üzerine kendisinin Enes’in cansız bedenini çuvala koyup bahçeye gömdüğünü söyledi. G.T., savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Erzurum’a gönderildi. G.T.’nin eşi M.T., kayınbiraderi ile akrabaları olan A.T.’nin savcılıktaki sorgusu devam ediyor.

A.T. de tutuklandı.
A.T. de tutuklandı.

İKİ KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Tuzluca'da 6 yaşındaki Enes Tosun'un öldürülmesiyle ilgili G.T'nin ardından eşi M.T ve akrabası A.T. de tutuklandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve akşam saatlerinde Tuzluca Adliyesi'ne sevk edilen A.T, M.T. ve M.T, cumhuriyet savcılığında üç saat ifade verdi.

Sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen zanlı A.T, "canavarca hisle adam öldürme" suçundan, diğer zanlı G.T'nin eşi M.T. ise "tedbiren" tutuklandı.

Sayfa Yükleniyor...