'Küçük enişte' yoğun bakımda

Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel, bir süredir devam eden KOAH rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma alındı. Doktorlar, sanatçının durumunun kritik olduğunu açıkladı.

Anadolu Ajansı 13.08.2014 - 14:16

'Küçük enişte' yoğun bakımda

Tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncay Gürel bir süredir devam eden rahatsızlığı nedeniyle İzmir'de yoğun bakıma alındı.

Gürel, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık 1 aydır Ege Üniversitesi Tıp Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

Dün kalbinin durması üzerine yapılan müdahaleyle yaşama döndürülen sanatçı Gürel, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisi'ne kaldırıldı.

'DURUMU KRİTİK'
Sanatçının oğlu Halil Gürel, babasının sigara kullanımına bağlı olarak KOAH rahatsızlığı bulunduğunu belirtti.

2006 yılında kalp ameliyatı olan babasının, o tarihten sonra sağlığına pek dikkat etmediğini ifade eden Gürel, "En son önceki akşam kendisiyle görüştüm. Babamla görüştükten sonra fenalaşıyor, kalbi duruyor. Doktorlar müdahale ediyor ve şu anda uyutuluyor. Doktorları, 'durumunun kritik olduğunu' söylediler, bekleyeceğiz" dedi.

Gürel, doktorlarının ve hastane personelinin gereken her şeyi yaptığını ve babasına çok büyük ilgi gösterdiğini belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Gürel, rahatsızlığı artıncaya kadar sahneden hiç kopmayan ve ekip arkadaşlarıyla Özel İzmir Şehir Tiyatrosu'nda sanat yaşamını aktif olarak sürdüren babasının sağlığına kavuşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Tuncay Gürel, başrollerini Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen'in üstlendiği "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen ve sonrasında "Uzaylı Zekiye", "Bizimkiler" ve "Yazlıkçılar" başta olmak üzere pek çok televizyon dizisinde unutulmaz rollere imza atmıştı.

'ÖLDÜ' İDDİASINA YALANLAMA
Tuncay Gürel'in (75) öldüğü yönünde bazı basın yayın kuruluşlarında gerçek dışı olarak "öldüğü" yönünde haberlerin yer alması, başta ailesi olmak üzere sevenlerince tepkiyle karşılandı.

Gürel'in Yalova'da imamlık yapan ve babasının rahatsızlığı nedeniyle İzmir'e gelen oğlu Halil Gürel, babasının hayatta olduğu ve tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

'HABERİ YAPANLARI MAHKEMEYE VERECEĞİM'
Bu sabah Anadolu Ajansı'na (AA) yaptığı açıklamanın dışında hiçbir basın kuruluşuyla konuşmaması, yine hastane yetkililerinin de bu konuda bir beyanları olmamasına rağmen babasının öldüğü yönünde haber yapılmasına anlam veremediğini ifade eden Gürel, "Babamın öldüğü haberi yalan, böyle bir haberi sormadan soruşturmadan nasıl yaparlar, bu haberi yapanları mahkemeye vereceğim" dedi.

'BÜTÜN YALOVA AYAĞA KALKTI'
Gürel, yapılan yalan haberin hem kendilerini hem de hastanede babasının sağlığına kavuşması için ilgiyle hizmet veren doktorlarını çok üzdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu yalan haber, hocalarımızı, hepimizi çok üzdü. Şu anda Yalova, ayağa kalkmış durumda. Yalova'daki ablam da bu haber yüzünden hastanelik oldu, şu anda hastanede, onun da durumu kritikmiş. Yalova milletvekilimiz Temel Coşkun ve bakanlıktan beni aradılar... Böyle bir haber nasıl olur. Ben bu haberi yapanların bulunmasını istiyorum. Onlardan davacıyım."

Gürel, babasının sağlık durumunun yoğun bakım servisinde stabil olduğunu, durumunda bir değişikliğin söz konusu olmadığını vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...