Küçük gezegen için büyük enerji

“Küçük Gezegen için Büyük Fikirler” ikinci sezonuyla NTV’nin “Yeşil Ekran”ında yerini alıyor. İlk bölümün konusu enerji...

19.06.2009 - 16:39

Küçük gezegen için büyük enerji

NTV, geçen yıl başlattığı “Yeşil Ekran” projesine, bu yaz daha da geliştirerek devam ediyor. Yeşile adanmış programlardan biri olan “Küçük Gezegen için Büyük Fikirler” ikinci sezonuyla NTV’nin “Yeşil Ekran”ında yerini alıyor.

“Küçük Gezegen için Büyük Fikirler” çevreyle ilgili yaşadığımız sorunlar ve alışkanlıklarımız üzerine düşünmemize neden olurken; her bölümünde çevreyle ilgili pratik bilgiler veriliyor.

Belgeselde her hafta ileri görüşlü bir tasarımcı, dünyamız üzerindeki etkilerimizi değiştirebileceğimiz bir işlem ya da bir ürün üzerinde derinlemesine bir inceleme yapacak. Bu yeni yeşil dostu ürünler ve alternatif fikirler çalışma alanlarımızdan, dinlenme zamanlarımıza, hatta manevi dünyamızın tüm açılarına dokunarak yeni bir dünyanın en önemli sınırlarını oluşturuyor.

YENİ GÜÇ KAYNAKLARI
İkinci sezonun ilk bölümünde “enerji” konusu ele alınıyor. İklimin kaygı verici bir hızda değişmesine yol açan dünyanın fosil yakıtlara olan bağımlılığı sorununa el atan program, yeni güç kaynakları konusunda hayallerini gerçeğe çevirenlerin öykülerine ilk bölümde yayınlayacak.


Yayın tarihi: 20 Haziran Cumartesi
Yayın saati: 18.10 – 1. Bölüm


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...