Küçük kız dayak kurbanı mı?

Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren ve vücudunda darp izleri bulunan 2 yaşındaki İremsu’nun babası, “Kızımı bakıcıları dövmüş” diyerek suç duyurusunda bulundu.

Haberler 22.03.2011 - 08:26

Küçük kız dayak kurbanı mı?

1.5 yıl önce eşinden boşanan 27 yaşındaki Sedat Gümüş, hafta sonları görebildiği kızı 2 yaşındaki İremsu’yu 1.5 ay önce kimseye haber vermeden gizlice Antalya’ya getirdi.

Bu sürede Hatay- Antalya arasında mevsimlik işçi getirip götüren Sedat Gümüş, Manavgat’ta tanıdığı bir ailenin yanına bıraktığı kızının ölüm haberiyle yıkıldı.

Sedat Gümüş, kızını döverek öldürdükleri iddiasıyla Hilmi ve eşi Hasibe S. çifti hakkında suç duyurusunda bulundu. Gümüş “Manavgat Devlet Hastanesi’ne gittiğimde kızımın kulak arkalarında morluklar, kafasının ön ve arka kısmında büyük morluklar, ayrıca vücudunun her yerinde de bariz darp izleri gördüm. Doktorlar çocuğun dayak yemesi yüzünden bu hale geldiğini söyledi” dedi.

Haberi duyar duymaz Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Morgu’na gelen anne 30 yaşındaki Özlem Turunç ise gözyaşlarına boğuldu. “2 yaşındaki kızdan ne istediniz?” diye feryat eden Özlem Turunç, “Bunu yapan insan olamaz. Kızım benim gözbebeğimdi, ona nasıl kıydınız?” diyerek ağladı. Manavgat’ta gözaltına alınan Hasibe S., çocuğun banyoda kayarak düştüğünü iddia etti. Hasibe S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcının soruşturması da sürürken, çıkacak otopsi sonucuna göre Hasibe S. hakkındaki açılacak davanın seyri belli olacak.

Sayfa Yükleniyor...