Küçük kızın sağlığını çaldılar

İzmir'de bir eve giren hırsızlar, tren kazası sonucu felç olan ve nefes almakta zorlanan 6 yaşındaki çocuğun oksijen konsantratörü ile oksimetreyi çaldılar.

Anadolu Ajansı 03.01.2010 - 17:22

İzmir’in Bayraklı ilçesinde oturan Şaban Şanlı yılbaşı gecesi eşi Deniz ve 6 yaşındaki felçli kızı Melisa ile eğlenmek için akrabalarının evine gitti. Şanlı ve ailesi, geç saatlerde evlerine döndüklerinde kapı kilidinin zorlanarak açılmış olduğunu gördü.

Şaban Şanlı'nın haber vermesi üzerine eve gelen polis ekiplerinin incelemesinde, felçli olduğu için nefes almakta zorlanan 6 yaşındaki Melisa'nın kullandığı oksijen konsantratörü ve oksimetre ile uydu alıcısının çalındığı belirlendi.

Şaban Şanlı yaklaşık 1 yıl önce İzmir'in Tire ilçesinde hemzemin geçitte içinde bulundukları araca trenin çarptığını, kendisinin yara almadan kurtulduğunu, kızı Melisa'nın ise yatağa bağımlı hale geldiğini söyledi.

Felçli olduğu için kızı Melisa'nın nefes almakta zorlandığını belirten Şanlı, maddi durumları iyi olmadığı için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen ve kızının kullandığı oksijen konsantratörü ile oksimetrenin değerinin yaklaşık 2 bin TL olduğunu ifade etti.

Bu cihazları almalarının mümkün olmadığını söyleyen Şanlı, ''Bu kadar insafsızlık olur mu? Felçli kızımın cihazlarını çalan hırsızlara sesleniyorum. Kızımın sağlığını çaldınız'' dedi.

Polis ekipleri, Şanlı'nın evinden hırsızlık yapan kişilerin yakalanması için çalışmalara başladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...