Kulak kesen koca yakalandı

Van'ın Saray ilçesinde eşi Sıdıka Platin'in kulağını kestikten ve darp ettikten sonra kayıplara karışan Faruk Platin, Rize'nin Pazar ilçesinde yakalandı.

Anadolu Ajansı 08.12.2010 - 23:26

Kulak kesen koca yakalandı

25 Eylül 2009'da eşi Sıdıka Platin'in kulağını kesen, 15 Temmuz 2010 tarihinde ise eşini darp eden Faruk Platin'in yakalanması için İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Çalışmalar sonucunda, Platin'in, Rize'nin Pazar ilçesindeki bir inşaatta çalıştığını tespit eden güvenlik güçleri, durumu Rize Jandarma Komutanlığına bildirdi.

Van ve Rize Jandarma Komutanlığı ekiplerinin belirlenen adrese düzenlediği operasyonda, Platin gözaltına alındı.

Güvenlik güçlerinin gözetiminde Van'a getirilen Platin'in, sorgusunun ardından savcılığa sevk edileceği bildirildi.

OLAY
Saray ilçesine bağlı Kapıköy'de 25 Eylül 2009'da jandarma ekiplerinin gittiği evde Sıdıka Platin, eşi tarafından dövülmüş ve kulağı kesilmiş halde bulunmuştu.

Üç çocuk annesi kadın, tedavisinin ardından koruma altına alınırken eşi Faruk Platin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, iki ay koruma altında tutulan kadın daha sonra eşine dönmüştü.

15 Temmuzda yeniden eşinin şiddetine maruz kalan ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan kadın için 29 Temmuzda Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatıyla Kürtçe bilen kadın psikolog görevlendirilmiş, eşi Faruk Platin ise olayın ardından kayıplara karışmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...