Kumkapı'daki Balık Hali'nde yangın

27 yıldan beri faaliyet gösteren, Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında 12 Mart tarihinde boşaltılan Kumkapı'daki eski Balık Hali'nde saat 18.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.

Haberler - DHA 26.08.2015 - 21:16

Kumkapı'daki Balık Hali'nde yangın

Eski Balık Hali'nin çatı bölümünde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede yayıldı. Yangının büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ancak trafiğin yoğun olması nedeniyle itfaiye ekipleri Balık Hali'ne gelmekte güçlük çekti. Bu arada, alevler Hal'in büyük bölümünü sardı.

Olay yerine gelen Bakırköy, Şişli, Eminönü, Beyoğlu, Balat, Bayrampaşa ve Başakşehir itfaiye ekipleri yangın merdiveni ile alevlere müdahale etti. Ekipler, yangını yaklaşık 1 saatte kontrol altına alabildi.

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

GÜRPINAR'A TAŞINACAK

1988’den bu yana Kumkapı’da faaliyet gösteren 36 balık tezgahı ve restoran 12 Mart'ta boşaltılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kiracısı olarak yıllardır Kumkapı’da faaliyet gösteren balıkçılar, geçici olarak Samatya'ya taşınmıştı. Kumkapı balıkçıları, halen inşaatı devam eden toplam 200 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Gürpınar Su Ürünleri Hali’ne geçecek.

Sayfa Yükleniyor...