Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor? İşte resmi tatil tarihleri

Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü başlayacak. Öte yandan Kurban Bayramı tatili 9 gün olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını açıklamıştı. Peki, bayram tatili ne zaman bitecek?

Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor? İşte resmi tatil tarihleri

İslam dünyası için büyük öneme sahip , 16 Haziran Pazar günü başlayacak. Arife günü 15 Haziran Cumartesi olan Kurban Bayramı, 19 Haziran Çarşamba sona erecek. İşte, "Kurban Bayramı tatili ne zaman bitiyor?" sorusunun yanıtı...

RESMİ 9 GÜN OLMUŞTU

Erdoğan, bayram tatiline ilişkin, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz." demişti.

Böylelikle kamu çalışanları, 15 Haziran Cumartesi ile 23 Haziran Pazar günleri arasında izinli olacak.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın imzasıyla, konuya ilişkin ilgili kurumlara yazı gönderildi. Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

"Kurban Bayramı 15 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13.00'te başlayıp 19 Haziran 2024 Çarşamba günü sona erecektir.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 20-21 Haziran 2024 tarihlerinde idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

Kamu çalışanları, 15 Haziran Cumartesi ile 23 Haziran Pazar günleri arasında izinli olacak.

24 Haziran'dan itibaren kamu kurumları normal işleyişlerine dönecek.

Özel sektör için bayram tatili süresi ise farklılık gösteriyor.

Öne Çıkan Video

Sayfa Yükleniyor...