Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (2020 Kurban Bayramı ne zaman?)

2020 Kurban Bayramı 31 Temmuz cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna ''Böyle bir kısıtlama kararı henüz gündemde yok'' dedi. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

ntv.com.tr 17.07.2020 - 14:10

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? (2020 Kurban Bayramı ne zaman?)

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre 2020 yılında Kurban Bayramı 31 Temmuz'da başlıyor. Dört gün süren Kurban Bayramı 3 Ağustos pazartesi günü sona erecek.

Corona virüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Peki, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? 

2020 KURBAN BAYRAMI TAKVİMİ

Takvimde Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz 2020 olarak görünüyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek.

30 Temmuz - Kurban Bayramı Arefesi

31 Temmuz - Kurban Bayramı ilk günü

3 Ağustos - Kurban Bayramı son günü

KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Resmi Gazete'de yayımlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ bugün yürürlüğe girdi. Karara göre, Kurban satış yerleri İstanbul'da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, ''Kurban bayramına ilişkin bir kısıtlama kararı henüz gündemimizde yok'' dedi. 

ARŞİV: BAYRAM COŞKUSU EVLERE TAŞINDI

Sayfa Yükleniyor...