'Kurgulayanlar içeriye girdiğinde bitecek'

'Balyoz'da tahliye olanlar arasına, davanın 1 numaralı sanığı emekli Orgenaral Çetin Doğan da eklendi. Doğan çıkışta, "Bu dava ancak kurgulayanlar içeriye girdikten sonra bitecek" dedi.

19.06.2014 - 21:04

'Kurgulayanlar içeriye girdiğinde bitecek'

'Balyoz' planı davası sanıklarından eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.

Doğan cezaevi çıkışında açıklamalarda bulundu.

"Bu dava ancak kurgulayanlar içeriye girdikten sonra bitecek" diyen Doğan, "Kin ve nefret duygularından değil, bir daha masum insanlara karşı tertip ve kumpaslar kurmamaları için" şeklinde konuştu.

"Ben darbeci değilim, Mustafa Kemal'in askeriyim. 'Ben Atatürk devrimcisiyim' demiştim, yine aynı duruştayız ve yolumuza devam edeceğiz" diyen Doğan şunları söyledi:

"5 yaş günümü parmaklıklar ardında geçirdim. Bundan sonra adalet yerini buldu diyerek neşe içinde olduğumuzu söleyemek zor. Kayıplarımız oldu, üzüntü ve hüzün içerisindeyiz. Aslında kendi çektiğimiz acılardan daha fazla, bizi sevenlerin çektiklerinden ızdırap duyduk.

Bir süre önce dışişleri bakanlığında, benim tabirimle 'geyik muhabbeti' konuşmalar tespit edildi. 'Devlet sırrı, vatan haini' dendi. Esas vatan hainleri, bu davaya gerçek sanısı uyandırmak için, gerçek planları komşularmızın eline verdiler. Milli güvenliğimizi tehdit altına aldılar.

Biz mahkemede bu davayı kotaranların isimlerini, izlerini her şeyi gösterdik ama kimse aldırmadı. Mahkemede 'TEM şubesi, Terörle Mücadele Merkezi değil

terör üretme merkez olmuştur' dedim. Bunun üzerine mahkeme suç duyurusunda bulundu. Yüzleşmek istedim, belgeler gösterdim ama gelmediler. Ama vicdanlı bir hakim beraatime karar verdi.

Bundan sonra yapacağımız şey, Mustafa Kemal'in askeri olarak yolumuza devam etmektir...

Bu süreçte kazançlarımız da oldu. Evvela sivil - asker arasında kopmaz bağlar kuruldu ve bu devam edecektir. Birbirimizi daha iyi tanıdık. İleri demokrasimizin üstündeki yıldızı parlatışmış şal ve onun tam bağımsız yargı püskülü sıyrıldı. Gerçekler ortaya çıktı, halkımız kralın çıplak oduğunu gördü. Bu bir kazançtır.

Yolumuz açık olacak. Türkiye kririk bir dönemden geçiyor. Ayrıntılar üzerinde, gölgelerle savaşmayalım. Neyle savaşacağımızı açık seçik bilelim. Birlik beraberlik içinde olalım.

Anayasa Mahkemesi hakkında; vereceği karar bizi ilgilendiriyor ama 'vereceği karar kendi kaderini belirleyecek' demiştim. Evet Türkiye'de hakim, savcı ve bağımsız yargı var. Yüksek Mahkeme'nin Türkiye'nin güveneceği bir mahkeme olduğu tescil edildi. Teşekkür ediyorum. Türk milletinin gözbebeği oldular. Bu yargı kurgusu paçavralarını ortaya serdiler..."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...