Kürşad Tüzmen adaylıktan çekildi

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Futbol Federasyonu Başkanlığı adaylığından çekildi.

Haberler 21.02.2012 - 05:50

Kürşad Tüzmen adaylıktan çekildi

Sürpriz hamle yaparak Federasyon Başkanlığı için aday olan Kürşad Tüzmen geri adım attı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Futbol Federasyonu Başkanlığı adaylığından çekildi.

Tüzmen, yaptığı açıklamada, UEFA ve FIFA yetkilileriyle bazı görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve adaylıktan çekilmesinde bu görüşmelerin etkili olduğunu dile getirdi.

UEFA ve FIFA yetkilileriyle, 'deki spor kulüplerinin taleplerini orta noktada buluşturmanın çözümsüz gibi göründüğünü vurgulayan Tüzmen, ''Bu yüzden gündemi daha fazla işgal etmenin bir anlamı yok. Şu an konu, çözümsüzlük noktasında. Bu açıdan katkı sağlayabileceğime inanmıyorum'' dedi.

Tüzmen, Yıldırım Demirören'in şike meselesiyle ilgili ''puan düşürme ve küme düşürmenin olmayacağı'' vaadinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

''O, Demirören'in kendi açıklaması. Bunu ona sormak lazım. Türk futbolunun ileriye gitmesi için radikal kararların alınması gerekir. Başka çare yok. Önümüzdeki dönemde radikal ve doğru kararların hızla alınması gerekir. Aksi takdirde Türk futbolunu ve sporunu sıkıntılar bekler. Bizim talebimiz de bu yöndeydi.''

27 Şubat'ta yapılacak Seçimli Genel Kurul'da futbolun yeni patronu belli olacak. Seçimde en güçlü aday birçok kulübün desteğini alan Yıldırım Demirören.

Futbol Federasyonu için 21 aday başvuru yapmıştı. Tüzmen'in çekilmesiyle aday sayısı 20'ye düştü.

Sayfa Yükleniyor...