Mersin'de Jamsin bar adlı işyerinde, Kürtçe şarkı söyleme tartışması bir kişinin canına maloldu.

Güvenlik kamerası görüntülerini izleyip görgü tanıklarını dinleyen polis ekiplerine göre olay şöyle gelişti:

''Gecenin ilerleyen saatlerinde Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bara yeğeniyle gelen M.B, Öztürk'ten Kürtçe bir şarkı söylemesini istedi. Talebinin 'Ben Kürtçe bilmiyorum' denilerek reddedilmesine sinirlenen M.B, şarkıcı ve bardaki yetkililerle tartıştıktan sonra, bardan ayrıldı. Yaklaşık 1 saat sonra barın kapanma saatlerine doğru yanında bir grupla yeniden mekana gelen M.B, teklifini reddeden Öztürk'ü ateş açtı. Kurşun yağmuruna tutulan şarkıcı öldü. M.B, yanında bulunan ve bar çalışanı olduğu belirlenen iki kişiyi ise yaraladı.''

Eşkali belirlenen M.B'nin evinde ve iş yerinde arama yapıldı ancak henüz yakalanamadı.

Bu arada Sarp Öztürk'ün sosyal paylaşım sitesinde ise 600'ün üzerinde hayranı bulunuyor.

Olayın duyulmasının ardından çok sayıda kişinin baş sağlığı mesajı yayımladığı sitede Öztürk'ün, Neşet Ertaş, Cem Karaca, Onur Akın, Latif Doğan, Haluk Levent ve Kıvırcık Ali gibi çok sayıda ünlü ile çekilmiş fotoğrafları da yer alıyor.

1 çocuk babası olduğu belirtilen Öztürk'ün albüm çıkarma hazırlığı içerisinde olduğu öğrenildi.

Bu arada şarkıcı Sarp Öztürk'ün bugün Mersin Cemevi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği yönünde haber alan çok sayıda kişi, Cemevi'nde kalabalığa neden oldu.

Öztürk'ün ailesinin isteği üzerine cesedin Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Morgundan alınarak, cemevi morguna getirildiği öğrenildi.

Cenazenin yarın düzenlenecek törenin ardından Mersin'de veya memleketi Kayseri'de toprağa verileceği kaydedildi.

Bu arada Öztürk'ün bazı sevenleri, gazetecilere yaptıkları açıklamada, ''Herkes Kürtçe bilmek zorunda değil. O nedenle yaşananları kabul edemiyoruz'' diyerek tepkilerini dile getirdiler.