Kürtçe şarkı söyletmediler

Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Aynur Doğan, Kürtçe şarkılarını seslendirdiği sırada bir grubun protestosuyla karşılaştı.

Haberler 15.07.2011 - 23:36

Kürtçe şarkı söyletmediler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği 18. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Aynur Doğan, Kürtçe şarkı söylemesi üzerine bir grup Diyarbakır'da 13 askerin şehit olmasını gerekçe göstererek yuhaladı.

bianet'in haberine göre, grubun kendisini yuhalaması ve sahneye yabancı cisimler atılması üzerine Doğan, konserini yarıda kesti.

Buika, La Shica ve Sandra Carrasco'nun yer aldığı "Suyun Kadınları-Mujeres de Agua" adlı konserde Aynur Doğan üçüncü şarkısını söyleyemeden sahneden inmek zorunda kaldı.

Bu arada bir grup İstiklal Marşı okudu. Bir grup seyirci de Aynur Doğan'a destek verdi.

'SANATIN DİLİ EVRENSELDİR'
İKSV'den yapılan açıklamada, "18. İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen "Mujeres de Agua" (Suyun Kadınları) konserinde yapılan protestoların son derece üzücü olduğunu düşünüyoruz.

Sanat ve kültürün birleştirici rolünün unutulmaması gerektiğini, sanatın dilinin evrensel olduğunu hatırlatmak isteriz" denildi.

Sayfa Yükleniyor...