Kurtulmuş: Partiyi 5 paralık yaptılar

Yeni parti kurmaya hazırlanan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, yönetimin kayyuma devredilmesine yol açanlar için "Partiyi milletin gözünde beş paralık hale getirdiler" dedi.

27.09.2010 - 15:38

Kurtulmuş: Partiyi 5 paralık yaptılar

Parti yönetiminin kayyuma devredilmesi kararının ardından hareketli günler geçiren Saadet Partisi’nde genel başkan Numan Kurtulmuş, NTV’ye konuştu.

Yeni parti kurmak için son görüşmelerini yapan Kurtulmuş, “Süreçle ilgili kararı sadece biz almayacağız. Partiye emeği geçen herkesi sürece katmaya çalışıyoruz. İnşallah sonuç hayırlı olur” dedi.

Önemli olanın büyük hedefler için siyaset yapmak olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “Parti bir grubun, cemaatin partisi olamaz. Bu hale getirmek isteyenler var. Bir hizbin partisi milletten karşılık bulamaz” dedi.

"Numan Bey’in tabanda karşılığı yok" diyen Fatih Erbakan'a da yanıt veren Kurtulmuş, “Cevap vermeye bile değmeyecek bir söz. Herkes ileride pişman olacağı bir sözü söylemesin, herkes sözüne dikkat etsin” diye konuştu.

Kurtulmuş, “İftar baskınlarını, kayyum tayinlerini, Önder Sav, Sabih Kanadoğlu görüşmelerini biz istemedik. Partiyi milletin nezdinde 5 paralık hale getirenler bu kötü süreci yönetenlerdir” dedi.

“Kayyum kararı alanlar zafer kazandığını düşünmesin" ifadesini kullanan Numan Kurtulmuş, AK Parti ile temas iddiasını da yalanladı.

Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Saadet Partisi ile AK Parti arasında yakından, doğrudan, dolaylı, ima yoluyla bir görüşme olmadı. Bunlar bizi baltalamak için söylenen şeylerdir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...