Kurtulmuş: Tehdit telefonları aldım

Suların bir türlü durulmadığı Saadet Partisi'nde Genel Başkan Kurtulmuş NTV yayınında "İnternet sitelerinden örgütlendiler, bize tehdit telefonları geldi. Bir takım derin odaklar öyle anlaşılıyor ki Saadet Partisi'ni karıştırmaya çalışıyorlar" dedi.

Haberler 23.08.2010 - 17:02

Saadet Partisi'nde (SP) geçtiğimiz ay yapılan kongrede Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile eski başkan Necmettin Erbakan arasında iplerin kopmasıyla başlayan olaylar devam ediyor.

Olaylı kongreden sonra Erbakan'ın yeni kongre kararı aldıramayarak bir kez daha yenilmesi gerginliği tırmandırdı.

Partide bir türlü sular durulmazken, hafta sonu İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftarda Erbakan yanlıları iftarı bastı, masalar sandalyeler devrildi. Erbakan yanlılarının hedefindeki Numan Kurtulmuş salondan güçlükle çıkarılabildi. Bu olayın üzerinden daha saatler geçmeden bu kez Numan Kurtulmuş Bursa'da Erbakan yanlıları tarafından protesto edildi.

Bütün bu gelişmelerin ardından gözlerin Saadet Partisi'ne çevrilmesine neden oldu. SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bir iftar sofrasında kimsenin tasvip edemeyeceği bir olaydı. Yabancı misafirlerimiz de vardı. Tam da Kuran okunurken saldırı oldu, hatta hafız birkaç kez kesmek zorunda kaldı. Saldırının hiçbir şekilde makul görülecek tarafı yok.

Parti tabanımızın çok büyük bir kısmı yapılan yanlışlıkları görüyor. O gün salonda da insanların ekseriyeti sükunetini korumuştur. Kimse sabrımızı test etmeye kalkmasın, biz tavrımızı aynen koruyacağız.

Erbakan'ı taraf olarak görmemek lazım. Ortaya çıkan çirkin bir tablo var ancak buraya hemen gelinmedi. Daha önce internet sitelerinden örgütlendiler, bize tehdit telefonları geldi. Bir takım derin odaklar öyle anlaşılıyor ki Saadet Partisi'ni karıştırmaya çalışacaklar yine.

Referandum sürecinde ne yazık ki çok kapsamlı bir anayasa değişikliği yapılmıyor ancak hiç yoktan demokratikleşme yolunda mevcut anayasa paketi olumlu maddeler içermektedir. Paket eksiktir bunu söylüyoruz ancak 13 Eylül'den itibaren yeni bir anayasa yapılmasını istiyoruz. Mesele bir siyasi partinin güven oylaması değildir. Biz de hükümete muhalifiz ancak şimdi konuşulan konu referandumdur.

Üslup uyarımıza sayın Cumhurbaşkanı'nın da katılması sevindirici. Birisi soy diyor diğeri boy, biri 'Recep Bey' diyor, diğeri 'Memur Kemal Bey' diyor. Araştırmalar gösteriyor ki bütün partiler içinde 'evet' ve 'hayır' diyenler var, istisnasız her parti için geçerlidir bu."

Sayfa Yükleniyor...