Kurtuluş töreni iptal oldu

Mersin'in Tarsus ilçesinde düşman işgalinden kurtuluş töreninde MHP’li Belediye Başkanı’nın yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili sözlerinin ardından AK Parti'liler tören alanını terk etti. Kaymakam da töreni iptal etti.

Haberler 27.12.2013 - 14:13

Kurtuluş töreni iptal oldu

Tarsus ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende protokol üyeleri, bando eşliğinde Tarsus Şehitliği'ne kadar yürüdü. Şehit mezarlarına karanfil bırakılması ve Kur'an-ı Kerim okunmasından sonra törenin yapılacağı Cumhuriyet Alanı'na geçildi.

Törende kürsüye çıkan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu konusunda AK Parti hükümetini eleştirdi.

Buna tepki gösteren AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, AK Parti İlçe Başkan Vekili Hasan Podak ile bir grup, tören alanından ayrıldı.

Kaymakam Hasan Göç, halk oyunu ekibinin gösteri sunacağı, öğrencilerin şiir okuyacağı ve koşuda dereceye girenlere ödül verileceği törenin bittiğini anons yaptırarak protokoldeki yerinden kalktı.

Kaymakam Göç, tören alanından ayrılırken yanına gelen Kocamaz'a "Bu tip ortamlarda, bu tip konuşmalar yapacağınız yerler değildir. Beni rahatsız etti" dedi.

Sayfa Yükleniyor...