Burdur'un Bucak ilçesi nüfusuna kayıtlı Sedat Akkoca idaresindeki 06 CIV 66 plakalı LPG yüklü kamyonda gaz kaçağı nedeniyle oluşan iki patlama ve sonrasındaki yangında 19 kişi yaralandı.

Ambulanslarla Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ve bir özel hastaneye sevk edilen yaralıların, Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Özbay, itfaiye erleri Hakkı Yabancı, Halil Ercura, Zeki Yiğit, Abdülkadir Gümüş, Yakup Uslu, Şerif Ahmet Karakoç, Yusuf Yılmaz, Ramazan Kaplan, İbrahim Petek ile çevre sakinleri Ahsen Can ve oğlu Mehmet Can, Semra Demir ve oğlu Yiğit Demir, Salih Şen, Sema Alpgiray, Özlem Çakır, Ayşe Bilir, Nurettin Orhan olduğu tespit edildi. 

Tedavilerine devam edilen ve hayati tehlikeleri bulunmadığı bildirilen kişilerden bazılarının yangın nedeniyle vücutlarında yanıklar oluştuğu, bazılarının ise dumandan etkilendiği öğrenildi. 

Gaz kaçağını fark ederek patlama öncesi kamyonu durdurup uzaklaşan sürücü Akkoca'nın herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı ve ifadesine başvurulmak üzere Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezine götürüldüğü bildirildi. 

Hasar tespiti ve yanan 12 aracın kaldırılması çalışmalarına ise sabah saatlerinde başlanacağı öğrenildi.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ 
İki patlama ve ardından çıkan yangın, çevre yolunda olayın yaşandığı bölüm ile Fatih Mahallesi'ndeki bir sokağı savaş alanına çevirdi. 

Havanın aydınlanmasının ardından İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Olay Yeri İnceleme ekipleri, olayın boyutlarını görüntüledi. Doğalgaz dağıtım şirketi de sokaktaki asfaltın parçalanması nedeniyle doğalgaz boru hattı zarar gördüğü için cihazlarla ölçüm yaptı. Ekipler, çevrede doğalgaz sızıntısı olmadığını tespit etti. 

Bölgedeki 7 katlı apartmanın camlarının kırılmasına da yol açan patlamanın yaşandığı kamyonun, iyice ezilerek düzleştiği gözlendi. Yanan bir itfaiye aracı, bir otobüs ve iki otomobilin tamamen kullanılamaz hale geldiği, 7 otomobilin ise yoldan kopan asfalt parçaları üzerlerine düştüğü için zarar gördüğü belirlendi. 

Sokaktaki asfalt zeminin yaklaşık 50 metrelik bölümü parçalanırken, kamyonun bulunduğu alanın yaklaşık 25 metre uzaklığında kullanılmayan tek katlı binada büyük çatlaklar oluştu. 

Polis ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü hasar tespiti doğrultusunda ev ve araçları zarar gören vatandaşların tespit edilmeye çalışıldığı, daha sonra yanan araçların enkazlarının kaldırılacağı öğrenildi.