Kütahya Devlet Hastanesi morgundan alınan Hasan Şimşek cenazesi, Altıntaş ilçesine bağlı Sevdiğin köyündeki caminin bahçesine getirildi. Burada taziyeleri kabul eden baba Mehmet Şimşek'in güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

Cami bahçesinde beklerken baygınlık geçiren gencin ablası Fadime Şimşek'e, 112 Acil Servis ekiplerince ambulansta müdahale edildi.

Daha sonra öğle vakti kılınan cenaze namazına, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Güvenlik Daire Başkanı İsmail Baş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Torun, MHP İl Başkanı Kamil Konya, Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, Eskişehir ve Kütahya Ülkü Ocakları mensupları, özel halk otobüsü işletmecileri, Şimşek ailesinin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze, Altıntaş Müftüsü Ahmet Baltacı'nın kıldırdığı cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Bu arada, cenaze töreni ve defin sırasında çok sayıda jandarma ekibi, çevrede güvenlik önlemi aldı.

'SAĞDUYUMUZU KORUMAK ZORUNDAYIZ'
AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, üniversite yerleşkesindeki kavgada gencin öldürülmesine ilişkin, olayın arka planı dikkatle araştırılarak gerçeklerin ortaya çıkarılacağını bildirdi.

Kinay, yaptığı yazılı açıklamada, büyük bir provokasyonla karşı karşıya olunduğunu savundu.

Cinayeti şiddetle kınadığını belirten Kinay, şunları kaydetti:

''Olayın arka planını dikkatle araştıracak ve gerçekleri ortaya çıkaracağız. Bu kahrolası terör, henüz hayatın baharındaki bir gencimizi aramızdan almış ve huzur kenti Kütahya'yı tümüyle üzüntüye boğmuştur. Evladımı kaybetmek ne kadar üzüntü verirse aynı ölçüde üzüntü yaşadım. Bu müessif olay karşısında sağduyumuzu korumak ve Türk adaletine güven duymak zorundayız.''