Kuyumcuyu 'çocuk çetesi' soymuş

Adana'da bir kuyumcuyu silahla yaralayarak yaklaşık 1 kilo altını aldıkları iddiasıyla aranan 2'si çocuk 6 şüpheli yakalandı.

Anadolu Ajansı 03.05.2013 - 12:04

Kuyumcuyu 'çocuk çetesi' soymuş

Merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi'nde 3 gün önce bir kuyumcunun soyulması olayıyla ilgili çalışmalarını sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, işyeri sahibi Mehmet Ekici'yi yaralayan kar maskeli ve silahlı zanlıların belirlenmesi için güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Polis ekipleri, olayı gerçekleştirenlerin S.O. (14), F.O. (15), A.B. (19) ve M.K. (23) olduğunu, İ.C. (19) ve M.O'nun da (19) suçta kullanılan aracı kiraladıklarını belirledi.

Gözaltına alınan zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 5'i çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, S.O. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olaya ilişkin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre, hafif ticari bir araçla gelen silahlı bir kişi koşarak kuyumcuya giriyor ve işyerinde bulunanları etkisiz hale getiriyor.

İkinci zanlı ise elindeki torbayla içeri girip vitrindeki altınları topluyor. Bu sırada silahlı şahıs, kuyumcuda çalışan bir genç kıza silah doğrultuyor, kuyumcunun soyulduğunu gören bir esnaf da zanlıları engellemeye çalışıyor.

Araçtan inen üçüncü kişi, işyeri sahibine yardıma gelen esnafı pompalı tüfekle korkutuyor ve kuyumcuyu da kolundan yaralayıp yaklaşık 1 kilo altınla kaçıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...