Kuzu: Arka planda ne var bilmiyoruz

AK Parti’li Burhan Kuzu, “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz’ün görevinin değiştirilmesinin arka planında ne olduğunu bilmediğini söyledi. Kuzu, “Kimi uygulamaların etkisi olabilir” dedi.

30.03.2011 - 15:51

Kuzu: Arka planda ne var bilmiyoruz

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Savcılar Zekeriya Öz ve Fikret Seçen'in İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliği’ne atanmasını NTV'ye değerlendirdi.


Arka planda ne olduğunu, neden bu görev değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu bilmediğini söyleyen Kuzu, “Ancak bu bir nöbet değişimi” dedi.

“Ergenekon’un bir numaralı dava olduğunu” ifade eden Burhan Kuzu, hassa davalarda kazanılan tecrübelere itibar edilmesi gerektiğini belirtti.

İsim vermeden gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener’in gözaltına alınmasını işaret eden Kuzu, "Kimi uygulamaların etkisi olmuş olabilir. Ama davanın gidişatına zarar vermemeli, sonuna kadar gidilmeli, bir an önce bitirilmeli" dedi.

Dava sürerken görev değişikliğinin ilk kez olmadığını hatırlatan Kuzu, "Ancak Zekeriya Öz'ün şahsi bikimi de gözardı edilmemeli" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...