'Latife Hanım benim teyzem değil'

Günlerin Getirdiği'nde bugün Latife Hanım'ın yeğeni Mehmet Öke konuk oluyor. Öke "Veda filmindeki Latife Hanım benim teyzem değil" diyor.

02.03.2010 - 15:25

'Latife Hanım benim teyzem değil'

Mirgün Cabas, haftanın en ilginç gündem maddelerini belirliyor, Hakkı Devrim'le muhataplarını bulup onlarla konuşuyor.

İhsan Doğramacı’nın vefatının ardından YÖK ve arkada bıraktıkları ile ilgili konuşmak üzere eski Milli Eğitim Bakanı, yeni AK Parti Milletvekili Mehmet Sağlam ve Prof. Dr. Gençay Gürsoy; Alanya’da ölen 4 yunus ile ilgili görüşlerini paylaşmak için Alanya’daki gösteri merkezinin müdürü Pınar Tuncar ile İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk canlı yayında programa konuk oluyor.

Ayrıca Zülfü Livaneli’nin “Veda” filmi hakkında konuşmak üzere Latife Hanım’ın yeğeni Mehmet Öke’de programa dahil oluyor.

VEDA FİLMİ TARTIŞILIYOR
Zülfü Livaeli’nin “Veda” filmine Latife Hanım’ın yeğeni Mehmet Öke’nin itirazı var. Mehmet Öke “filmdeki Latife Hanım benim teyzem değil” diyor.

Mehmet Öke canlı yayında Zülfü Livaeli’nin “Veda” filmindeki Fikriye Hanım ve Latife Hanım karekterlerine eleştirilerini anlatıyor.

İLK BAŞKANI DOĞRAMACI’NIN ARDINDAN YÖK YENİDEN GÜNDEMDE
Yıllardır gündemi meşgul eden, eğitim ve öğretime katkıları ve zararlarının tartışılmasıyla gündemden düşmeyen YÖK, Mirgün Cabas, Hakkı Devrim ve konukları tarafından masaya yatırılıyor. Kimine göre YÖK, 80'li yıllardan itibaren çok sayıda yeni üniversite açılması başta olmak üzere akademik hayatın gelişmesini sağlayan bir üst kurul olma görevini başarıyla yerine getirdi, kimine göre ise kamuoyunda '1402'likler olarak bilinen öğretim üyelerinin üniversiteden uzaklaştırılması ile başlayan çok sayıda anti-demokratik uygulamanın mimarı oldu.

YÖK’ün ilk başkanı İhsan Doğramacı’nın vefatının ardından geride bıraktıkları Günlerin Getirdiği’nde Prof. Dr. Gençay Gürsoy ve Mehmet Sağlam ile tartışılıyor.

YUNUS GÖSTERİ MERKEZLERİ, EĞLENCE MERKEZLERİ Mİ, YOKSA İŞKENCE MERKEZLERİ Mİ?
Alanya Sualtı Parkında gösteri yapan Efes, Sezar, Sola ve Dione adlı dört yunus peş peşe öldü. Yeryüzünün en sevimli memelileri yunusların ölümleri tartışmaları da beraberinde getirdi. Hayvan hakları savunucuları açık deniz hayvanı olan yunusların yapay havuzlarda yaşadıkları strese bağlı olarak öldüklerini söylüyor. Yunus gösteri merkezlerinin sahipleri de kendilerini savunuyor.

Dört yunusun ölümü tüm dünyada tartışılan bir konuyu Türkiye’nin de gündemine taşıdı. Sevimli yunusların içler acısı yaşam hikayeleri, bu yılın en iyi belgesel dalında Oscar adayı “The Cove”unda konusu oldu.

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk ve yunusların öldüğü merkez olan Alanya’daki Sealanya Müdürü Pınar Tungar Günlerin Getirdiği’nde konuyu tartışıyor.

Haftanın sorusunu ise yine Hakkıbey soracak, izleyiciler görüşlerini hakkibey@ntv.com.tr adresinden aktaracak.

Günlerin Getirdiği bu akşam saat 20.00'de NTV'de...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...