'Latife Hanım' Bulgarcaya çevrildi

Yazar İpek Çalışlar'ın Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Latife hanımı anlattığı "Latife Hanım" adlı kitabı Bulgarcaya çevrilerek, Bulgar kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Ajansı 27.04.2009 - 11:55

'Latife Hanım' Bulgarcaya çevrildi

Kitabın Bulgarca çevirisinin tanıtımını Filibe ve Sofya'da yapan yazar İpek Çalışlar, "Bulgaristan'da gördüğüm ilgi beni şaşırttı" dedi.

Bulgarca çevirisini gazeteci Nahide Deniz'in yaptığı ve Bulgaristan'ın en büyük yayınevlerinden "Helikon" tarafından basılarak piyasaya sürülen "Latife hanım" adlı kitap için Filibe'de Dedeman Trimorsium otelinde, Sofya'da ise Grand Otel Sofya'da tanıtım toplantıları düzenlendi. Çalışlar ve Deniz'in hazır bulunduğu tanıtım toplantılarına Bulgaristan'ın bilim, edebiyat, sanat, siyaset ve diplomasi dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Sofya'daki toplantıda konuşma yapan Prof. Ratko Haciev, "Latife Hanım" kitabının önemli bir belgesel eser olduğunu belirterek, "Bu kitap Türkiye'nin yakın tarihine de ışık tutmaktadır" dedi.

İpek Çalışlar kitabın Bulgarca çevirisinin tanıtımı çerçevesinde ayrıca çok sayıda radyo ve televizyon programına konuk oldu ve gazetecilere 20'nin üzerinde demeç verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...