Lavrov'dan Ankara'ya 'İran' telefonu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü. Lavrov'un talebiyle gerçekleşen görüşmede İran ve Suriye konuşuldu.

09.11.2013 - 15:20

Lavrov'dan Ankara'ya 'İran' telefonu

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un talebiyle gerçekleşen görüşmede, İran'ın nükleer programına ilişkin olarak Cenevre'de devam eden görüşmeler, Suriye'deki durum ve bu ay Moskova'da düzenlenecek Türkiye-Rusya üst düzeyli işbirliği konseyi toplantısı hazırlıkları ele alındı.

Davutoğlu ve Lavrov Suriye konusunda, başta Cenevre-2 süreci ve Suriye'deki insani durum olmak üzere, son dönemdeki gelişmeleri tüm boyutlarıyla değerlendirdi.

İki bakan Suriye konusunda yakın işbirliği yapma ve istişareleri sürdürme konusunda mutabık kaldı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'deki insani trajediye son verilmesi için etkin adımlar atılması gereğinin altını çizdi ve iki ülkenin beraber çalışacaklarını vurguladı.

Davutoğlu ve Lavrov ayrıca, bu ay içinde Moskova'da düzenlenecek Türkiye-Rusya Üst Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına verdikleri önemi karşılıklı teyit etti. İki bakan toplantının başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin ikili ilişkileri daha da ilerletmek açısından önemli katkı sağlayacağının altını çizdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...