TRT1'de yayınlanan 'Leyla ile Mecnun' dizisinin yapımcısı Eflatun Fim, Twitter'dan dizinin yayından kaldırıldığını duyurdu.

Eflatun Film, TRT'nin diziye son verdiğini "Yapımcılığını üstlendiğimiz Leyla ile Mecnun adlı dizinin yayından kaldırıldığı TRT yönetimi tarafından şirketimize bildirilmiştir. Emeği geçen herkese; özellikle de seyircilerimize her şey için çok teşekkür ederiz" tweetleriyle duyurdu.

Dizinin senaristi Burak Aksak da "Leyla ile Mecnun dizisini 103 bölüm yayınlayan TRT'ye teşekkürler. Buraya kadarmış" tweeti attı.

Dizinin yayından kaldırılmasının ardından dizinin hayranları Twitter’da #TRTyeSoruyorum ve #leylailemecnunsuz hashtag'leri ile tepki gösterdi.

Yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı dizinin senaryosu Burak Aksak'a ait. Dizide Ali Atay, Melis Birkan, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür, Serkan Keskin, Osman Sonant gibi oyuncular rol aldı.

Dizide; Ali Atay'ın 'Mecnun', Cengiz Bozkurt'un 'Erdal Bakkal', Serkan Keskin'in 'İsmail Abi' karakterleri fenomen olmuştu.