LG Mini'yle üç yönlü senkronizasyon

LG'nin yeni akıllı telefonu, bilgisayar, internet içeriği ve sosyal ağlar arasında kesintisiz bağlantı sağlıyor.

19.07.2010 - 17:58

LG Mini'yle üç yönlü senkronizasyon

Cloud Computing teknolojisinin bir türü olan LG Air Sync özelliğine sahip LG Mini, bilgisayar, internet içerikleri arasında kesintisiz bağlantı ve sosyal paylaşım sitelerine kolay erişimi birbiriyle senkronize olarak sağlıyor.


“Üç Yönlü Senkronizasyon” (3-Way Sync) teknolojisine sahip LG Mini, şu anda sadece akıllı telefonlarda bulunan Cloud Computing’in bir türü olan LG Air Sync özelliğinden yararlanıyor.

10,6mm kalınlığında ve yalnızca 99gr ağırlığındaki LG Mini'nin kullanıcıları, telefonlarındaki verileri bilgisayarlarındaki bilgilerle ve internet tarayıcılarının kayıtlarıyla kablosuz bir ağ üzerinden kesintisiz bir şekilde güncelleyebiliyor. Fotoğraf, video, takvim, telefon defteri gibi içeriklere istedikleri zaman ulaşıp, üzerlerinde değişiklik yapabiliyor.

Kullanıcıların kişisel tercih ve bilgilerini takip eden LG Air Sync üç şekilde çalışıyor: Geçmiş Eşzamanlama (History Sync) fonksiyonu sayesinde telefon tarayıcısı, kullanıcıların bilgisayarlarında ziyaret ettikleri son 100 web sayfası ile güncelleniyor ve kullanıcılar istedikleri web sayfasına bıraktıkları yerden geri dönebiliyorlar.

Kişisel Bilgi Yöneticisi (Personal Information Manager Sync) fonksiyonuyla kullanıcı, LG Mini içindeki iletişim bilgileri ve günlük planları bilgisayardaki bilgilerle uyumlu hale getirebiliyor. Telefonu unutma ya da kaybetme durumunda bile bilgisayarından bu bilgilere ulaşabiliyor. R-Click fonksiyonu sayesinde de bilgisayarındaki fotoğraf ve bilgileri anında LG Mini’ye aktarabiliyor.

Piyasadaki en küçük ve en ince 3,2 inç dokunmatik ekranlı telefon olan LG Mini, internet tarayıcısı ve e-posta tuş özellikleriyle kullanım kolaylığı sağlıyor. SNS özellikleri sayesinde kullanıcılar, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri yoluyla arkadaşlarıyla kolayca bağlantıda kalıyor ve onlardan gelen güncellemelerden dakika dakika haberdar olabiliyor.

Wi-Fi, 5.0 megapiksel kamera, A-GPS, FM radyo ve 7.2 Mbps HDSPA bağlantı bulunan LG Mini, sadece TeknoSa’larda 799TL’den satışa sunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...