Lice şehitlerine veda

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ezim ve Fuat Oğuzcan memleketlerinde toprağa verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 20.03.2017 - 17:12 | Son Güncelleme : 20.03.2017 - 17:52

Lice şehitlerine veda

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Zinnur Ezim'in askeri uçakla Adana'ya getirilen naaşı, helikopterle Osmaniye'ye götürüldü.

Kurtuluş Mahallesi Temel Sokak'taki babaevine getirilen cenaze için burada helallik alındı. Bu sırada Ezim'in uzman çavuş ağabeyi Resul ile diğer ağabeyi Zübeyr Ezim ve yakınları gözyaşı döktü.

Baba Mehmet Ezim de "27 yaşında istedi Allah onu, ne yapayım?" diye ağladı.

Daha sonra merkeze bağlı Şekerdere köyüne götürülen Ezim'in cenazesi, mezarlıkta kılınan namaz sonrası toprağa verildi.

Oğlunun mezarı başına gelen anne Hatice Ezim de "Kuzum" diyerek gözyaşı döktü.

Lice'de yaşanan çatışmada şehit olan Jandarma Yüzbaşı 34 yaşındaki Fuat Oğuzcan ise Gaziantep'in Karkamış ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Suriye sınırındaki Öncüler Mahallesi'ndeki mezarlıkta düzenlenen cenaze töreninde tabuta sarılan şehidin annesi Kanime, babası Nuri ile kız kardeşleri Hatice Oğuzcan ve Sema Yalçın uzun süre gözyaşı döktü.

Türk bayrağıyla örtülü tabutun önünde duran oğlunun fotoğrafını öpen şehit annesi Kanime Oğuzcan, "Oğlum ölmeden bir ay önce bacısını arıyor 'Ben şehit olacağım beni köyüme gömün' diyor. Savaştı oğlum, sonuna kadar mücadele etti, diz çökmedi. Teröristler oğlumu şehit etti, intikamını alın" dedi.

Şehidin eşi Ayşe Fatma Oğuzcan rahatsızlığı nedeniyle cenaze töreninde katılamadı.

FETÖ'den başka bir kentte tutuklu bulunan şehidin öğretmen ağabeyi Suat Oğuzcan'ın da cenazeye katılmak için izin aldığı, ancak törene yetişemediği belirtildi.

Şehit yüzbaşı Oğuzcan'ın cenazesi, cenaze namazının ardından mezarlıkta toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...