Diyarbakır'da Lice ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı

Muş'un Varto ilçesinin ardından Diyarbakır Valiliği de terör olayları nedeniyle Lice ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Anadolu Ajansı 17.08.2015 - 23:37

Diyarbakır'da Lice ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı
Muş/Varto

Diyarbakır Valiliği, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Lice ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Lice ilçe merkezinde bu akşam itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Lice ilçe merkezinde 17.08.2015 Pazartesi günü saat: 21:00'den 18.08.2015 Salı günü saat: 07:00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

Söz konusu yasağın vatandaşların can ve mal güvenlikleri için önemli olduğu bildirilirken, yasağın bitim süresinin ayrıca ilan edileceği kaydedildi.

Valilik açıklamasında bazı bölgelerin de 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Silvan ilçesi sınırlarında bulunan Taşköprü Vadisi, Toklar, Kazandağı-Demirkuyu, Hatuni Deresi, Sarınç ve Fiğtarlası, Üçbasamak bölgeleri, Lice ilçesi sınırlarındaki Kayacık Kuzeyi, Balasi-Koca Tepe, Kuşlu Tepe, Toprak Tepe, Mizagüldağı Tepe, Dolapdere-Kerpiçören, Harabe Tepeleri, Horozivan Dağı ve Kıllıboğan Tepesi ve Kulp ilçesindeki Oberkan-Davderal, Simetok-Gülhermi, Yaylak Durşin bölgeleri ile Dicle ilçesi sınırlarındaki Kurşunlu ve Tir Sırtları bölgesi, 20 Ağustos - 5 Eylül'de 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır."

SİLVAN'DA DA YASAK GELDİ

Valilik, Silvan ilçesinde de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine karar verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilçede gece 01.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulandığını bildirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Silvan ilçe merkezinde 18 Ağustos 2015 gece 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.

Söz konusu yasağın vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önemli olduğu kaydedilen açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca ilan edileceği ifade edildi. 

Muş'un Varto ilçesinde terör olayları nedeniyle pazar günü sabah 08.30'dan bu sabah 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...