"Liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sahadaki gücü, masadaki stratejisi ve liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı" değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı 18.10.2019 - 01:38

"Liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medyadan Türkiye ile ABD arasında varılan anlaşmayı değerlendirdi.

Türkiye'nin sahadaki gücü, masadaki stratejisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşuyla kazandığını vurgulayan Oktay, "Kazanan devletimiz, kazanan milletimiz, kazanan güçlü Türkiye" ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise anlaşmanın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarısı sayesinde sağlandığını söyledi. Varılan anlaşmanın sınırın teröristlerden temizlenmesi ve güvenli bölge oluşturulması amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın temel amaçlarına ulaşmak için önemli bir adım olduğunu belirten Altun, "Bu anlaşma, her türlü teröre karşı ortak eylem gerektiğini ve bir terör örgütünün asla diğerine tercih edilmemesi gerektiğini bir kez daha göstermiştir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise paylaşımında, " Sahada ve masada akıllı, kararlı ve güçlü hamlelerle Türkiye kazandı. Ülkemizin ve bölgemizin huzur ve refahı için yılmadan ve yorulmadan çalışmaya devam" ifadelerini kullandı.

ABD İLE ANLAŞMA: YPG ÇEKİLİYOR

Sayfa Yükleniyor...