Liderler Yenikapı'da buluşacak

7 Ağustos Pazar günü Türk siyaseti için tarihi bir gün olacak. Cumhurbaşkanı, Başbakan, CHP ve MHP liderleri aynı meydanda, aynı platformda olacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da mitinge katılma kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da liderlerin orada olmasını çok önemsediğini söyledi.

Haberler - NTV Haber 05.08.2016 - 19:05 | Son Güncelleme : 06.08.2016 - 02:32

Liderler Yenikapı'da buluşacak

Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, CHP ve MHP liderleri Pazar günü İstanbul'da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderlerin katılımını önemsiyorum dedi. Mitingde neler olacağını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ordumuzun mehteri orada yerini 239 kişiyle alacak. 239 şehidimizi ifadeyle orada bu şekilde onlar yer alacak. Tek özelliği kimse partisinin bayrağıyla değil, herkes Türk bayrağıyla orada olacak. Orada tek bayrak, tek yürek olarak inşallah milletimiz olarak, el ele buluşacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen daveti önce kabul etmemiş, bir heyet göndereceğini söylemişti. Ancak Başbakan Binali Yıldırım da daveti tekrarlayınca parti yönetimiyle toplantı yaptı.

Edinilen bilgiye göre bazı yöneticiler kanun hükmünde kararnameleri ve bazı OHAL uygulamalarını hatırlaratak çekincelerini ortaya koydu. Ama Kılıçdaroğlu tarihten örnekler verdi olağanüstü bir dönemden geçiyoruz dedi.

Kılıçdaroğlu, mitinge katılma kararını Başbakan Binali Yıldırım'a da telefonda bizzat iletti. Başbakan Binali Yıldırım da "Böyle bir süreçte beraberlik göstermenin önemli olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan'a bütün partilere çağrı yapılmalı, devlet protokolü uygulanmalı ve Atatürk posterinden daha büyük poster olmamalı şeklindeki görüşlerini de aktardı.

CHP Lideri mitingde milli irade, demokrasi ve hukuk vurgusunun öne çıkacağı bir konuşma yapacak.

Sayfa Yükleniyor...