Liderlerden "Süleyman Demirel" mesajı

Siyasiler, Süleyman Demirel'in ölümü dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınladı.

ntv.com.tr 17.06.2015 - 15:58

Liderlerden "Süleyman Demirel" mesajı
Arşiv

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demirel'in ölümüne ilişkin bir açıklama yaptı.

Demirel'in Türk siyasi tarihinde derin izler bıraktığını belirten Erdoğan, "Ülkemizin kalkınma sürecinde katkıları bulunan Süleyman Demirel, devlet ve siyaset adamı olarak siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Süleyman Demirel’in ölümüyle ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Davutoğlu, mesajında "Türk siyasi tarihinde çok derin izler bırakmış 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Sevenlerine, yakınlarına ve milletimize taziyelerimi iletiyorum. Kendine özgü üslubu ve uzun siyasi yaşamında ülkemize verdiği hizmetlerle hep hatırlanacak bir siyaset adamıydı" ifadesine yer verdi.

ÇİÇEK: SEVDİCEĞİ EŞİYLE BULUŞACAK

TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Demirel'in Güniz Sokak'taki evine taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Çiçek, şunları söyledi:

"Hepimizin hayatında olan bir insan. Türkiye'nin demokratikleşmesinde, demokratik hayat mücadelesinde önemli bir yere sahip oldu. Zor yıllarda Cumhurbaşkanı, Başbakan, muhalefet lideri olarak önemli sorumluluklar üstlendi. Yakın siyasi tarihimizin tüm yönleriyle anlaşılabilmesi bakımından merhum Cumhurbaşkanımızın süreç içinde yaptıklarının, yapamadıklarının çok iyi bilinmesi gerekiyor. Hepimizin bu hayattan alacağı dersler, örnekler var. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Sevdiği eşiyle buluşacak belki, tek teselli yönü burası. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun."

KILIÇDAROĞLU: YERİ DOLDURULAMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demirel'in Türkiye siyasetinin 40 yılı aşkın bir dönemine damgasını vurmuş, kendine has üslubu, hoşgörüsü, azmi ve demokrat kişiliğiyle yeri doldurulamayacak bir devlet adamı olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajında, Demirel'in vefatı nedeniyle derin üzüntü duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Türk siyasi hayatımızın çok önemli ve değerli bir üyesini kaybettik. Türkiye siyasetinin 40 yılı aşkın bir dönemine damgasını vurmuş, kendine has üslubu, hoşgörüsü, azmi ve demokrat kişiliğiyle yeri doldurulamayacak bir devlet adamıydı. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun."

BAHÇELİ: DEMOKRASİ MÜCADELESİ YILLARCA HATIRLANACAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in her zaman şükran ve saygıyla anılacağını, yıllarca verdiği demokrasi mücadelesinin gıpta ile hatırlanacağını belirtti.

Devlet Bahçeli, 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı nedeniyle mesaj yayınladı.

Mesajında, Süleyman Demirel'in vefatının ülke ve millet adına acı bir kayıp olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişme ve kalkınma mücadelesinde Sayın Demirel'in büyük hizmet ve katkıları olduğu kuşkusuzdur. Geride onca iz, eser ve hatıra bırakarak ebediyete intikal eden Sayın Demirel, her zaman şükran ve saygıyla anılacak, yıllarca verdiği demokrasi mücadelesi gıpta ile hatırlanacaktır. Merhum Süleyman Demirel'e Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Muhterem ailesine ve aziz milletimize başsağlığı temennilerimi iletiyorum."

ARINÇ: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Demirel'in vefatı nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemize önemli hizmetleri bulunan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel'in vefatından büyük üzüntü duydum. Kendisini rahmetle yad ediyorum. Yakınlarına, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum."

Sayfa Yükleniyor...