Liderlerin memleketlerinde durum

Referandum’da Meclis’te grubu bulunan partilerin liderlerinden bir tek CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de ‘hayır’ çıktı. Diğer üç şehirde sandıktan ‘evet’ çıktı.

Haberler 12.09.2010 - 20:02

Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan dört partinin liderlerinin memleketlerinde referandum için yapılan oylamada çoğunlukla "evet" oyu çıktı.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de sandıktan yüzde 76 "evet" çıkarken yüzde 24 "hayır" çıktı. Rize’nin ilçelerinde bir tek Fındıklı’da "hayır" yüzde 52 ile "evet"i geçti.

Ana muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğun yeri olan Tunceli ise liderlerin şehirlerinde "hayır"ın çıktığı tek il oldu. Tunceli’de sandıktan yüzde 82 "hayır", yüzde 18 "evet" çıktı. Tunceli’de de bir istisna ilçe mevcut. Çemişgezek’te oy kullananların yüzde 59’u "evet" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin aynı zamanda seçim bölgesi de olan memleketi Osmaniye’de yüzde 54 "evet", yüzde 46 "hayır" çıktı.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın memleketi Elazığ’da ise "evet" oranı yüzde 82 çıkarken, Elazığ’ın bütün ilçelerinde de "evet" oyları "hayır"ı geçti.

Sayfa Yükleniyor...