Liderlerin yerel seçimde oy kullanacağı sandıklar belli oldu

Türkiye, 31 Mart'ta yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitmeye hazırlanırken, siyasi parti liderlerinin oy kullanacakları yerler de belli oldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 29.03.2019 - 13:59 | Son Güncelleme : 29.03.2019 - 16:05

Liderlerin yerel seçimde oy kullanacağı sandıklar belli oldu

Uzunca bir süredir devam eden yerel seçim mesaisinde sona yaklaşıldı.

pazar günü belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ile mahalle muhtarlarını belirlemek üzere sandık başına gitmeye hazırlanırken, liderlerin oy verecekleri yerler de açıklandı.

Buna göre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı , her seçimde olduğu gibi bu seçimde de oyunu İstanbul Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullanacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı , Ankara Çankaya'daki Ahmet Andiçen İlkokulu'nda oy kullanacak.

CHP Genel Başkanı da daha önceki seçimlerde oyunu kullandığı Ankara Çukurambar'daki Arjantin İlkokulu'nda, MHP Genel Başkanı ise Ankara Anıttepe Ortaokulu'nda sandık başına gidecek.

İYİ Parti Genel Başkanı , İstanbul Üsküdar Hacı Sabancı Anadolu Lisesi 2132 sandıkta oyunu kullanacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Çankaya Lisesi'nde, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara Etlik Uygur Özel Eğitim Uygulama, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise memleketi Afyonkarahisar'da sandık başına gidecek. Uysal, Afyonkarahisar merkez Selçuklu İlkokulu 1201 numaralı sandıkta oyunu kullanacak.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Üsküdar Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Vatan Partisi Genel Başkanı İstanbul'da Beşiktaş Gayrettepe Şair Nedim Ortaokulu'nda oy verecek.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da İstanbul'da sandık başına gidecek. Kurtulmuş, İstanbul Fatih'teki 29 Mayıs İlkokulu'nda oy verecek.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , Tuzla Aydınlı Emlak Konut Cemil Meriç İlk ve Ortaokulu'nda oy kullanacak.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Beylikdüzü'ndeki Haldun Taner İlkokulu'nda sandık başına gidecek.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , Sofuoğlu İlkokulu 1031 No’lu sandıkta oy kullanacak.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde oy verecek.

SANDIKTA NELERE DİKKAT ETMELİ? (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...