(MERSİN) Taşucu Limanı'nda 24 milyon TL değerinde Captagon ele geçirildi

Mersin Taşucu Limanı’nda yapılan operasyonda 24 milyon lira değerinde yaklaşık 1 milyon adet captagon hap cinsi uyuşturucu madde ele geçirildi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İstihbarat Bilgi Sistemi üzerinde yapılan risk değerlendirmesi sonucu, Lübnan’dan Türkiye’ye giriş yapan bir gemi ile Taşucu Limanı’na gelen bir araç şüpheli olarak değerlendirildi.

Taşucu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri tarafından takibe alınan ve Taşucu Limanı’na boş olarak geldiği beyan edilen araç, x-ray taramasına sevk edildi.

Dedektör köpeği eşliğinde yapılan detaylı tarama sonucunda aracın dorsesinin taban bölümünde şüpheli yoğunluk tespit edildi. Yapılan arama sonucu aracın dorse tabanına zulalanmış halde şeffaf poşetler içerisinde haplar bulundu.

PİYASA DEĞERİ 24 MİLYON LİRA

Yapılan analiz, tartım ve sayım sonucu bulunan hapların 160 kilogram ağırlığında, yaklaşık 1 milyon adet captagon cinsi uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddenin tahmini piyasa değerinin 24 milyon lira olduğu belirlenirken, olayla ilgili soruşturmaya devam ediliyor.