Lisede cıva paniği: 23 öğrenci ve 1 öğretmen hastanelik oldu

Ankara'da bir okulda 23 öğrenci ve 1 öğretmen zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

İHA 02.11.2017 - 21:36

Lisede cıva paniği: 23 öğrenci ve 1 öğretmen hastanelik oldu

Ankara'da bir lisede 24 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Altındağ ilçesi Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ders sırasında cıva şişesi düştü.

Olayın ardından baş dönmesi şikayetleri ve bayılma vakaları görülmesi üzerine 23 öğretmen ve 1 öğrenci ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı, Ankara’nın Altındağ ilçesinde civa zehirlenmesine maruz kalan öğrenci ve okul çalışanlarının sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi. 

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “2 Kasım 2017 Perşembe günü saat 15.24 sularında, Altındağ Aktaş Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde termometre tüplerinin kırılması sonucu civa dökülmesinden 17 öğrenci, 8 okul çalışanı olumsuz etkilenmiştir. Olay yerine intikal eden 112 ekipleri olaydan etkilenen 13 öğrenci, 1 çalışanı Keçiören Mesleki Hastalıklar Hastanesi’ne intikal ettirilmiş, diğerleri de kendi imkanları ile aynı hastaneye ulaşmışlardır.

Keçiören Mesleki Hastalıklar Hastanesi tarafından olaydan etkilenen öğrenci ve çalışanların acil muayeneleri yapılmıştır. Tetkikleri yapılmak üzere gözlem altına alınan öğrenci ve çalışanların genel durumu iyidir. Tetkik sonuçlarına göre gerekli işlem ve tedaviler yapılacaktır” denildi.

Sayfa Yükleniyor...