Lodos hayatı felç etti

İstanbul'da deniz ulaşımı aksadı, Çanakkale'de ise feribot seferleri iptal edildi. Lodosun etkili olduğu Bursa'da da ağaçların dalları kırıldı. İşte Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle...

27.11.2010 - 14:28

Lodos hayatı felç etti

Şiddetli lodos, İstanbul'da deniz ulaşımını aksattı, deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Lodos, feribot seferlerini de vurdu. İç hatlarda, Bostancı-Kadıköy-Bakırköy ve Bostancı-Kabataş-Pendik hattındaki seferler yapılamadı. Dış hatlarda da bazı seferler iptal edildi.

ÇANAKKALE'DE DE HAYATI FELÇ ETTİ
Çanakkale-Eceabat hattı dışındaki feribot seferleri iptal edildi. Lapseki'de ise 2 kilometreye ulaşan tır kuyrukları oluştu. Çok sayıda küçük tonajlı gemi de fırtına nedeniyle Gelibolu ve Bozcaada açıklarında demir attı.

Bursa'da da bazı ağaçların dallarını kırıldı. Meteoroloji, halkı lodoslu havada soba yakmamaları konusunda uyardı.

KUVVETLİ LODOS PAZAR GÜNÜ BİTİYOR
Kuvvetli lodos bu akşam ve pazar günü iyice hafifleyecek. Sert eseceği kesim sadece Ege kıyıları olacak. Yağmur da pazar günü Trakya, Silivri, Çanakkale ve Ayvalık'ta görülecek.

Doğuda ise gökyüzü batıya göre açık, sıcaklıklar Türkiye'de aralığın ilk haftası da yüksek seyredecek.

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle:
Lodos İstanbul'da bu akşam ve yarın zayıflıyacak. Yarın hava parçalı bulutlu olacak, sıcaklık ise 21 dereceye yükselecek.

Ankara ise parçalı bulutlu ve 19 derece.

İzmir'de de yağmur pazar günü ara verecek ancak akşam saatlerinde kısa süreliğine görülebilir. Adana 26 derece.

Marmara'da olumsuzluk yaratan, kuvvetli lodos akşam hafifleyecek. Yarın rüzgar zayıf, hava daha sıcak ve puslu olacak. Yağış Trakya ve Çanakkale'de sürecek.

İç Anadolu'da ise lodos hızını düşürüyor. Önümüzdeki üç gün hava daha ılık olacak ve sıcaklık yeniden 20 dereceye çıkacak. Pus yoğunluğunun da artması bekleniyor. 

Ege bölgesi yarını güneşli geçirecek. Kıyıları yine biraz bulutlu, lodos denizden nem taşıyor. Sıcaklık 20 ile 25 derece olacak, hissedilen ise 27 dereceyi bulacak. 

Akdeniz'de hava güneşli. Adana 26, Antalya 23 derece. Rüzgar hafif hissedilecek.

Güneydoğu'da yağış yok. Gaziantep 22 ve Diyarbakır 20 derece olacak. 

Doğu Anadolu'da ise bulutların dağılmaya başlamasıyla beraber gece ayaz oluşacak ve sıcaklık sıfırın altında 3 ile 8 dereceye kadar inecek.

Karadeniz'de de lodos hafifleyecek. Trabzon ve Rize, uzun yılların en yağışsız Kasım ayını yaşıyor. Samsun-Rize arasında sıcaklık 21 derece olacak. Yağışlar önümüzdeki 3 gün ara verecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...