Latin Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez'in KKTC'de vereceği konseri iptal etmesinin ardından, konserin verileceği otelin Lopez'i 40 milyon dolarlık dava açmakla tehdit ettiği iddia edildi.

İlişkili Haberler


İngiliz basınında yer alan haberlere göre Lopez, Girne'deki Cratos Premium adlı otelde 24 Temmuz'da vereceği konseri "siyasi nedenlerle" iptal etti.

Haberlerde, KKTC'de konser vereceği haberinin ardından sanatçının çok fazla protesto mektubu aldığı ve internetteki sosyal iletişim ağı Facebook'ta konseri protesto edenlerin bir sayfa açtığı ve bir hafta içinde 20 bin kişinin bu sayfaya üye olduğu belirtildi.

İngiliz basını, sanatçının sözcüsünün ünlülerle ilgili dedikodu haberlerine yer veren TMZ'nin internet sayfasına şu açıklamayı yaptığını yazdı:

"Kıbrıs'taki koşulları gözden geçirdikten sonra, bu konseri vermemeye karar verdik. Bu, bölgenin siyasi gerçeklerine olan hassasiyetimizi yansıtan bir takım kararı."

Ancak otelin şarkıcının ücretini ödediğini aktaran İngiliz basını, otelin Lopez'i 40 milyon dolarlık dava açmakla tehdit ettiğini bildirdi.

Haberlerde, Lopez'in eşi ve çocuklarıyla birlikte KKTC'ye giderek, otelde kalmasının beklendiği bilgisine de yer verildi.