Ramazan'da LÖSEV'e fitre ve zekat vererek çocukları iyileştirin

LÖSEV, Ramazan yardım kampanyası ile "yoksul bir aileyi doyurmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, gözü yaşlı bir anneyi gülümsetebilmek ibadetlerin en güzelidir" diyor...

NTV Haber 09.06.2016 - 10:22

Ramazan'da LÖSEV'e fitre ve zekat vererek çocukları iyileştirin

LÖSEV on binlerce lösemili çocuğu parasız tedavi ediyor, Ramazanda binlerce aileye gıda ve ihtiyaç kolileri ulaştırıyor; Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde 20 bini aşkın lösemili ve kanserli çocuk ve ailesine, içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan yardım kolileri ulaştıracak. Bu yardımlar Ramazan ayı ile sınırlı kalmıyor, her ay evlerine kadar gıda paketlerini götürüyor, temel ihtiyaçlarını karşılıyor, maddi yardımlar veriyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklayacak ve bağışçılarının destekleriyle lösemili çocukları ve ailelerini yalnız bırakmayacak.

GELENEKSEL İFTARLAR 

Ekonomik zorluklar içinde uzun ve pahalı bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek, bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenleyecek. LÖSEV Ramazan Ayı boyunca binlerce lösemili çocuk ve ailesini iftar yemeklerinde buluşturarak onlara hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek çözümler yaratacak.

LÖSEV İYİLİK TIRI YOLLARDA 

Yardım kolileri yüklü LÖSEV İyilikler Tırı da ailelere ihtiyaçlarını ulaştırmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesini gezerek yardımlarını birinci elden ulaştırıyor. Bayramlıklarını ve diğer ihtiyaçlarını kendileri seçme imkanı bularak gönüllerince temin edebilen lösemili çocuklar kadar kardeşlerinin ve tüm ailenin yüzü gülüyor. LÖSEV Yardım Tırında ailelerin iğneden ipliğe her türlü ihtiyacına cevap verecek ürün bulunuyor. İlinizde LÖSEV İyilikler Tırını gördüğünüz noktaya siz de bağışlarınızı iletebilir, lösemili bir çocuğa yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...