Lüleburgaz'a TOBB üniversitesi sözü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine TOBB üniversitesi kurulması sözü verdi.

01.04.2012 - 13:25

Lüleburgaz'a TOBB üniversitesi sözü

Edirne'de Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası ve Lüleburgaz Ticaret Borsası'nı ziyaret eden TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak'ın ilçeye TOBB Üniversitesi talebi hakkında "Başkan yeri ayarlar, binaları verirse ben de TOBB üniversitesini Lüleburgaz'a getireceğim'' dedi.
    
Belediye Başkanı Halebak ise Lüleburgaz'ın gelişmişlik endeksinde Türkiye sıralamasında 35. olduğunu açıkladı:

''Okuma yazma oranı yüzde 97. Üniversiteye yerleştirmede Türkiye birincisi. Ailelerin geliri yüksek ve çocuk sayısı az. Bu nedenle çocuklar üniversiteye gidiyor. Üniversite konusunda da devlet sadece illere üniversite yapıyor. İlçemize ancak özel üniversite yapılabilir. Edirne Bayırı mevkindeki şimdiki radar arazisi üniversite için çok uygun. Yer ve binaları ben karşılayacağım. Siz yeter ki sözünü verin. Ben radar arazisi olmasa da gider başka bir yer satın alır, ne gerekiyorsa yaparım.''

YENİ DEVLET HASTANESİ VE SAĞLIK MESLEK LİSESİ
Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da ''Bugün siz üniversite konusunda söz verirseniz bugünkü 3. olumlu haberi alacağız. Milletvekilimiz Şenol Gürşan Bey ile de görüştüm. Yeni devlet hastanesi için pürüzler giderilmiş. Bir de Sağlık Meslek Lisesi yapılacakmış'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...