Macar öğrenciye tecavüze 13 yıl hapis

Muğla’da, Macaristan uyruklu R.S. isimli öğrenciye nitelikli cinsel saldırı gerçekleştiren iki kişi, 13 yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

DHA 07.01.2015 - 06:56

Macar öğrenciye tecavüze 13 yıl hapis

MUĞLA - Erasmus öğrenci değişim projesi kapsamında 2009 yılında Muğla’ya gelen Macaristan uyruklu R.S. (26) isimli öğrenciyi, Ula ilçesi Akyaka Mahallesi Çınar Mevkii'nde tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakarak nitelikli cinsel saldırı iddiası ile yargılanan M.B. (30) ve M.D. (32)’nin cezaları, Yargıtay tarafından onandı. 

2009 yılında Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Muğla’ya gelen 20 yaşındaki Macaristan uyruklu R.S. isimli kız öğrenci, Akyaka’da bir apartta kaldı.

R.S. apartta kalırken tanıştığı bir Türk kanalıyla Bar’a gitti.

Barda tanıştığı M.B. ve M.D. isimli şahıslar R.S.’yi sabah karşı eve götürmek yerine araçları ile Akyaka Mahallesi Çınar Mevkiine götürdü.

R.S. burada, iki kişi tarafından tehdit ve cebir yolu ile nitelikli cinsel saldırıya uğradı.

Macar öğrenci, saldırı sonrası Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine suç duyurusunda bulundu.

2009 yılında ve Muğla Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın Yargıtay aşaması da sona ererken, M.B. ve M.D. tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve nitelikli cinsel saldırı suçlamaları nedeniyle 13’er yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Yargıtay tarafından hapis cezaları onanan M.B. ve M.D. Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından aranmaya başlandı.

M.B. Akyaka’da, M.D. isimli zanlı ise Milas Ören Mahallesinde yakalandı. Muğla Adliyesi’ne götürülen iki kişi, tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevine gönderildiler.

Sayfa Yükleniyor...