Macbeth, üç haftada üç baskı yaptı

NTV Yayınları’nın yeni serisi Çizgi Roman Dünya Klasikleri’nin ilk çizgi romanı Macbeth, satışa sunulmasının 3. haftasında 3. baskısını piyasaya sundu.

NTV Haber 24.07.2009 - 16:31

Macbeth, üç haftada üç baskı yaptı

NTV Yayınları, üç haftada toplam 30 bin “Macbeth” çizgi romanı kitapseverlerle buluşturdu.

Macbeth, kaliteli baskısı, canlı çizimleri, açıklayıcı bilgileri ve uygun fiyatıyla (kitapçı 10 TL, internet 8,5 TL) Türkiye’ye Dünya Klasikleri’ni yeniden sevdirdi.

Türk Okuru Dünya Klasiklerini Okuyor

NTV Yayınları, Shakespeare’le başlatığı ve Kafka ile devam edecek “Çizgi Roman Dünya Klasikleri” serisi dünyaca ünlü çizerlerin muhteşem çizimleri ile dünya edebiyatının seçkin yazarlarını kitapseverlerle buluşturdu. Daha ilk çizgi romanı “Macbeth” ile edebiyat dünyasında çeşitli tartışmalara neden olan seri, okurlardan gelen yoğun ilgi nedeniyle bir hafta gibi kısa bir sürede ikinci baskıyı yapmıştı.

NTV Yayınları, çizgi roman Macbeth’i 10.000 adetlik ilk baskısının ardından gelen yoğun talep üzerine birer hafta arayla ikinci ve üçüncü baskıları da 10.000 adet olarak yaptı. Çizgi Roman Dünya Klasikleri’nden Macbeth, üç hafta da 30.000 gibi yüksek baskı adetiyle raflardaki yerini alırken, satış listelerinde de hızla bir numaraya ilerliyor. Belli başlı kitap satış noktalarında en çok satan kitaplar arasında Macbeth ilk üç sırada yer alıyor.

Yeni Çizgi Roman Dünya Klasikleri Yolda

Çizgi roman serisinin ilk kitabı dünyada en çok tanınan ve okunan ünlü yazarlardan biri olan William Shakespeare’in “Macbeth” adlı eseriydi. Türkçe çevirisini Sevin Okyay’ın yaptığı Macbeth , 1606 yılında Danimarka Kralının Kral I.James’e yaptığı krallar katındaki ziyaretin şerefine yazıldığı sanılıyor.

Edebiyat Klasikleri dünyasında farklılık yaratan Çizgi Roman Serisi Macbeth’ten sonra Ağustos başında Franz Kafka’nın kaleme aldığı Dava ile yoluna devam edecek. Dava’nın çevirisi ise Kutlukhan Kutlu İmzasını taşıyor.

'Klasikler az okunuyor' tezi bir haftada çürüdü

Nasıl satın alınır?

Macbeth, kitapçılardan 10 TL’ye, internet yoluyla www.ntvyayinlari.com adresinden ve 0212 630 17 00 numaralı çağrı merkezinden indirimli edinilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...