Mad Men çılgınlığı sınır tanımıyor

Üçüncü sezon bölümleriyle devam eden 'Mad Men', şu sıralar en gözde dönemini yaşıyor. Dizi her Pazartesi 22.15’te e2’de ekrana geliyor.

17.09.2009 - 19:11

Mad Men çılgınlığı sınır tanımıyor

Mad Men’in geçtiği New York başta olmak üzere bir çok yeri Mad Men çılgınlığı sardı.

Playboy dergisi 'Mad Men’in üçüncü sezonu şerefine gösterişli bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Tahminlerin aksine; model olarak January Jones, Christina Hendricks ve Elisabeth Moss gibi dizinin seksi bayanlarını değil, Sterling Cooper’ın yaratıcı ekibini kullanan dergi bu sayede dizinin tutkunlarını şaşırtacak kareler elde etti. Pete Campbell, Salvatore Romano, Ken Cosgrove, Paul Kinsey ve Harry Crane karakterlerini canlandıran aktörlerin, dizideki kimliklerine bürünmüş bir şekilde poz verdiği çekim sırasında, Playboy kızları ile Mad Men erkekleri ilginç bir kombinasyon oluşturdu. Playboy-Mad Men işbirliği bununla da kalmıyor. Dergi, hazır zamanı gelmişken, 60’lar arşivini meraklıların beğenisine sunuyor. 60’ların dünyasına bir de Playboy’un penceresinden bakmak isteyenler; http://sixties.playboyarchive.com adresini ziyaret edebilir.

Dizinin ana sitesinde New Yorklular için düzenlenmiş bir harita yer aldı. Bu haritayı takip ederek, 60’ları geri getirmek mümkün oldu. Örneğin New York’taki Hilton’u ziyaret edenler, Brandy Alexander veya diğer ünlü 'Mad Men' kokteyllerinin tadına baktı. Daha da önemlisi, 60’ların reklamcılık anlayışını derinlemesine incelemek isteyenler için, Museum of Arts and Design’da bir video gösterimi yapıldı. 60’larda kurulmuş olan ülkenin en ünlü beyzbol takımlarından New York Mets de şanslı taraftarlarına fötr şapkalar hediye ederek Mad Men ruhuna katkıda bulundu.

Öte yandan ABD’de yayınlanan üçüncü sezonun ilk bölümü, şu ana kadarki en yüksek reytingi kaydetti. 2.8 milyon tarafından izlenen bölüm, geçen sezon açılışına göre yüzde 33 daha başarılı oldu. TV eleştirmenleri, yeni sezonun Mad Men’in olağan hikaye akış hızına göre oldukça hareketli bir açılış yaptığını düşünüyor. Don Draper’ın etrafındaki gizem çemberinin gittikçe daralacağına emin olabilirsiniz.

Siz de 60’lar atmosferinde nasıl görüneceğinizi merak ediyorsanız, http://www.amctv.com/originals/madmen/madmenyourself adresini ziyaret edebilirsiniz.

Annie Leibovitz’in objektifine poz veren Jon Hamm ve January Jones, Leibovitz’in yarattığı Mad Men atmosferinde kamera karşısına geçti.

The Sopranos’un Emmy ödüllü yapımcısı ve yazarı Matthew Weiner’den gerçeğin nasıl satılabileceğine dair kışkırtıcı bir dram olan Mad Men, müdavimlerini yine 1960’ların New York’unda, herkesin bir şeyler sattığı ve hiçbir şeyin beklentiniz doğrultusunda gerçekleşmediği sürprizlerle dolu bir dünyaya, reklamcılığın güçlü ve görkemli “Altın Çağı”na götürmeye devam edecek.

16 dalda Emmy adayı olan “Mad Men”in 3. sezon bölümleri e2'de yayınlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...